Aktualizacja: 15.05.2015 20:10 Publikacja: 15.05.2015 20:10
Allyson Felix, Mo Farah i Sally Pearson zapowiadali atrakcje pierwszego mityngu Diamentowej Ligi 2015
Foto: AFP
Można się spierać co znaczy więcej: świetny wynik 12,35 s Jasmin Stowers na 100 m ppł, czy 21,98 s na 200 m Allyson Felix, a może 6,99 m w skoku w dal Tianny Bartoletty (wszystkie z USA), ale 18,06 m Kubańczyka Pedro Pablo Pichardo i 18,04 Amerykanina Christiana Taylora w trójskoku chyba przebiło rezultaty pań.
Tydzień temu w Hawanie Pichardo uzyskał 17,54 m, teraz ma już trzeci wynik w historii trójskoku. W ostatniej próbie o rezultat Kubańczyka otarł się Christian Taylor, Amerykanin ustanowił rekord życiowy, szkoda, że trzeci w rywalizacji („tylko" 17,24) Francuz Teddy Thamgo po czterech skokach zgłosił kontuzję.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
Pochodząca z Ugandy 33-letnia Rebecca Cheptegei, która niedawno wróciła z igrzysk olimpijskich w Paryżu, została oblana benzyną i podpalona żywcem przez swojego byłego partnera. Choć walczono o życie kobiety, nie udało się jej uratować.
Armand Duplantis i Karsten Warholm zmierzą się w biegu na 100 metrów, bo wyścig z historią we własnych konkurencjach to dla nich najwyraźniej za mało.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Po ubiegłorocznym sukcesie konferencji „Biegowe 360 stopni” w październiku w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu odbędzie się jej druga edycja - tym razem skierowana przede wszystkim do biegaczy amatorów.
Zmarł Józef Szmidt, dwukrotny złoty medalista olimpijski w trójskoku. Ostatni z pokolenia mistrzów legendarnego Wunderteamu, na przełomie lat 50. i 60. czołowej reprezentacji lekkoatletycznej świata.
Polacy wygrali na Stadionie Śląskim w Chorzowie drużynowe mistrzostwa Europy, choć na starcie zabrakło naszych największych gwiazd.
Marcin Lewandowski pobił rekord Polski na 1500 metrów (3:35.71) i potwierdził, że jest w życiowej formie. Copernicus Cup przyniósł też kilka najlepszych w tym roku wyników na świecie.
Wojciech Nowicki pokonał Pawła Fajdka i został mistrzem Polski w rzucie młotem z drugim najlepszym wynikiem na świecie.
Sobota na mistrzostwach świata w Dausze przyniosła Polsce pierwszy medal. Zdobyła go Joanna Fiodorow w rzucie młotem. Do poniedziałkowego finału nie awansował żaden z naszych dyskoboli. Piotr Małachowski myśli o zakończeniu kariery.
Mistrz Europy w rzucie młotem o spokoju, który go nie opuszcza, pani trenerce i porównaniach z Pawłem Fajdkiem.
Ramil Guliyev został mistrzem sprintu na 200 metrów, Christian Taylor wygrał trójskok, Kori Carter – bieg na 400 m ppł. Czwartkowe eliminacje Polek i Polaków – bez strat
Usain Bolt przegrał, ale dla kibiców był zwycięzcą. Mistrz Justin Gatlin przeżył triumf i upokorzenie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas