Dotychczasowy szef PZLA nie mógł dalej sprawować funkcji. Rządził polską lekkoatletyką przez dwie kadencje, minione osiem lat. To za kadencji Olszewskiego nasi zawodnicy wywalczyli na igrzyskach olimpijskich w Tokio dziewięć medali, z czego cztery złote. Ale już w Paryżu na podium stanęła tylko Natalia Kaczmarek (400 m).
Chmara stanął do wyborów jako jedyny kandydat. Wcześniej wycofał się Tomasz Majewski, dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą, wiceprezes PZLA, a ostatnio szef misji olimpijskiej na igrzyska w Paryżu.
Kim jest Sebastian Chmara, nowy prezes PZLA?
W głosowaniu, które odbyło się podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w Centrum Olimpijskim w Warszawie, wzięło udział 85 delegatów. Za kandydaturą Chmary głosowało 79 osób, dwie były przeciw, cztery wstrzymały się od głosu.
53-letni Chmara jest byłym wieloboistą, trzykrotnie poprawiał rekord Polski w dziesięcioboju. Przez całą karierę związany był z bydgoskim Zawiszą. Był wiceprezydentem Bydgoszczy, w PZLA pracował w dziale marketingu i promocji, do dziś jest koordynatorem – skierowanej do młodzieży - akcji „Lekkoatletyka dla Każdego”. Od wielu lat komentuje w TVP lekkoatletykę w duecie z Przemysławem Babiarzem.
Czytaj więcej
Natalia Kaczmarek została brązową medalistką igrzysk w Paryżu. Jedyną Polką, która wcześniej sięgnęła w biegu na 400 metrów olimpijskiego podium, była Irena Szewińska.