Aktualizacja: 10.02.2016 09:25 Publikacja: 10.02.2016 08:17
Polska sprinterka Ewa Swoboda
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Polska sprinterka Ewa Swoboda
Foto: Grzegorz Micha?owski
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Polska sprinterka Ewa Swoboda
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Podsumowanie dynamicznej kariery panny Ewy jest dość proste: przez 40 dni tego roku zdążyła ustanowić w Luksemburgu halowy rekord Polski na 60 m (7,13) będący także rekordem Europy juniorek, wygrała też efektownie sprinty podczas mityngów w Duesseldorfie i Łodzi, zdobyła tytuł lekkoatletki miesiąca europejskiej federacji (EAA), który dało jej ponad 3000 głosów zebranych w mediach społecznościowych.
W minionym roku wywalczyła w Eskilstunie juniorskie złoto mistrzostw Europy na 100 m, biegała w halowych mistrzostwach Europy i drużynowych ME, poprawiała juniorskie wyniki z biegu na bieg (rekord na 100 m – 11,21). Właściwie było jej pełno wszędzie, tylko kontuzja mięśnia dwugłowego nie pozwoliła na start w mistrzostwach świata w Pekinie.
- Cieszę się tym, co mam, bo sport nauczył mnie, że wszystko jest bardzo kruche - mówi biegaczka, mistrzyni i wi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
20-22 marca 2026 roku w Toruniu odbędą się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata. Będzie to druga w historii...
116 123. Półmaraton Warszawski pobił ubiegłoroczny rekord frekwencji i stał się najliczniejszym półmaratonem w h...
Wojciech Nowicki po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Paryżu zapewnia, że to nie koniec i chce uprawiać rzut...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
16 sierpnia na mityngu Diamentowej Ligi w Polsce dojdzie do pojedynku Granta Hollowaya z Jakubem Szymańskim. To...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas