Ponad 10 tysięcy uczestników "Biegnij Warszawo"

W 15. edycji "Biegnij Warszawo" uczestniczyło ponad 10 tys. osób - sześć tysięcy pobiegło na 10 km, a ponad cztery tys. pokonało 5-kilometrową trasę "Maszeruję-Kibicuję". Najszybsi byli Kamil Jastrzębski oraz Iwona Bernardelli.

Publikacja: 01.10.2023 13:52

Udział w rywalizacji wzięło ponad 10 tys. osób

Udział w rywalizacji wzięło ponad 10 tys. osób

Foto: FotoMaraton.pl

- Jestem przeszczęśliwy, że po raz piętnasty udało się mi dołożyć cegiełkę do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia Polaków. Przez te lata z przyjemnością obserwuję, jak Warszawa staje się miastem coraz bardziej przyjaznym dla biegaczy. Janusz Samel, dyrektor biura sportu i rekreacji m.st. Warszawy powiedział, że "Biegnij Warszawo" to morze radości, które przebiega ulicami stolicy. W pełni się z tym zgadzam - zapewnia Bogusław Mamiński, organizator i dyrektor wszystkich edycji „Biegnij Warszawo”.

Ale "Biegnij Warszawo" to nie tylko sam bieg. Na trasie przygotowano wysepki z muzykami, a bezpośrednio po ukończeniu zmagań każdy mógł wygrawerować na pamiątkowym medalu uzyskany czas. Nowością był udział kolarzy. Przed startem biegaczy trasę "przetarł" peleton ponad 100 cyklistów, którzy na odcinku specjalnym po Moście Poniatowskiego "przepalili nogę" na dystansie 1 mili. Najszybszy, Maciej Rogulski (Activejet), pokonał dystans w czasie 2:16,69.

Czytaj więcej

Święto biegania w Zakopanem

- Jednym z uczestników „Warszawa Kręci Rundę Honorową” był mój włoski przyjaciel, prezes Stowarzyszenia Sportowego Aprocis Antonio Tortolano. W Warszawie gościliśmy też burmistrza Cassino Enzo Salerę, który zapowiedział odsłonięcie w jego mieście pomnika gen. Andersa. Kolejnym włoskim akcentem był występ laureatki Festiwalu w San Remo, niewidomej piosenkarki Annalisy Minetti, która razem z przewodnikiem wzięła także udział w biegu - relacjonuje Mamiński.

Ambasadorem "Biegnij Warszawo" jest multimedalista imprez mistrzowskich w biegach na 800 i 1500 metrów Marcin Lewandowski.

"Biegnij Warszawo". Jakie były wyniki imprezy

- Po zakończeniu kariery zawodniczej nadal jestem bardzo aktywny i z radością wspieram takie inicjatywy, jak "Biegnij Warszawo". Na zaproszenie Bogusława Mamińskiego jestem zresztą nie tylko ambasadorem tego biegu, ale także "Trekkingu Szlakiem Historycznym Bitwy o Monte Cassino". Trzecia edycja marszu odbędzie się 18 maja 2024 roku, dokładnie w 80. rocznicę zdobycia wzgórza przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Andersa. Już teraz serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu - mówi Lewandowski.

Komplet wyników Biegnij Warszawo

Czytaj więcej

Urodzony, by latać. Armand Duplantis znów pobił rekord świata

O "Biegnij Warszawo"

"Biegnij Warszawo" to jeden z największych w Polsce biegów masowych na dystansie 10 km, którego trasa prowadzi przez najbardziej znane i rozpoznawalne miejsca w stolicy. W latach 2005-2007 impreza nosiła nazwę "Run Warsaw", a długość trasy wynosiła początkowo 5 kilometrów. W roku 2008 bieg odbył się w ramach globalnej edycji Nike Human Race już na dystansie 10 kilometrów. Od roku 2009 organizowany jest nieprzerwanie pod nazwą "Biegnij Warszawo", a organizatorem wydarzenia od pierwszej edycji jest Klub Biegacza Sporting Bogusława Mamińskiego, wicemistrza świata i Europu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jego celem jest promocja zdrowia i popularyzacja systematycznej aktywności fizycznej.

O "Maszeruję-Kibicuję"

"Maszeruję-Kibicuję" to wydarzenie towarzyszące "Biegnij Warszawo", organizowane od 2010 roku. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą dopingować innych, sami także będąc w ruchu. Polega na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli wyznaczonej obok trasy biegu. Uczestniczą w nim aktywni kibice, którzy chcą dopingować biegnących, ale nie czują się jeszcze na siłach, aby sami przebiec dystans 10 kilometrów.

Lekkoatletyka
Biegnij Warszawo, biegnij Polsko
Lekkoatletyka
Święto biegania w Zakopanem
Lekkoatletyka
Zbliża się piętnasta edycja "Biegnij Warszawo"
Lekkoatletyka
Lekkoatletyczny Wielki Szlem i rewolucja na igrzyskach. Walka o władzę w tle
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
FILM
Widzieliśmy nowy hit Netflixa. To nie jest rozrywka dla każdego