Aktualizacja: 23.02.2016 06:48 Publikacja: 23.02.2016 06:18
Foto: AFP
Niedawny mityng z cyklu Indoor Grand Prix w Glasgow znów był okazją do pokazania możliwości Rehma – mistrz paraolimpijski skoczył 8,10 m, nie pierwszy raz wygrał rywalizację z mocnymi skoczkami bez ułomności fizycznych.
Start olimpijski chodzi mu po głowie od dawna. W paraigrzyskach w 2012 roku, w kategorii T44 (amputacja jednej kończymy dolnej poniżej kolana) skoczek nie miał sobie równych – wygrał w Londynie z wynikiem 7,35 m, to było względnie mało, lecz rok później w Lyonie poprawił rekord świata – uzyskał 7,95. W następnym sezonie startując w mistrzostwach Niemiec (ze zdrowymi sportowcami) wygrał zawody skacząc 8,24 m.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
Pochodząca z Ugandy 33-letnia Rebecca Cheptegei, która niedawno wróciła z igrzysk olimpijskich w Paryżu, została oblana benzyną i podpalona żywcem przez swojego byłego partnera. Choć walczono o życie kobiety, nie udało się jej uratować.
Armand Duplantis i Karsten Warholm zmierzą się w biegu na 100 metrów, bo wyścig z historią we własnych konkurencjach to dla nich najwyraźniej za mało.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Po ubiegłorocznym sukcesie konferencji „Biegowe 360 stopni” w październiku w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu odbędzie się jej druga edycja - tym razem skierowana przede wszystkim do biegaczy amatorów.
Halowe mistrzostwa Europy potwierdziły, że Polacy są na kontynencie potęgą. Sensacją zakończył się bieg mężczyzn na 800 metrów.
Startuje najważniejsza lekkoatletyczna impreza przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Polacy powinni błyszczeć, jeśli nie przeszkodzi im koronawirus.
Polska sztafeta pań 4x400 m to są dumne mistrzynie Europy. Zwycięski bieg kończyła Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni indywidualna.
Paulina Guba zdobyła na Stadionie Olimpijskim w Berlinie piąty medal dla reprezentacji Polski, trzeci złoty. Ostatnim rzutem wygrała konkurs pchnięcia kulą. Klaudia Kardasz też dobrze – była czwarta
Usain Bolt bez złota na 100 m. Przegrał z Justinem Gatlinem i Christianem Colemanem. Stadion w Londynie i tak wykrzyczał tylko jedno nazwisko. Polscy dyskobole bez medali.
Jeśli mistrzostwa świata, to w rolach głównych Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Do Londynu jedzie polska reprezentacja, której siłą znów są rzuty.
Igrzyska w Rio bez lekkoatletów Rosji. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie podtrzymał ich wykluczenie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas