Festiwal Biegów: 16. Półmaraton Wtórpol w Skarżysku

16. Półmaraton Wtórpol to przedostatni akcent Ligi Festiwalu Biegów w kategorii najlepszy maratończyk.

Aktualizacja: 22.08.2016 21:09 Publikacja: 22.08.2016 19:15

Biegacze na trasie w Skarżysku-Kamiennej.

Impreza w Skarżysku-Kamiennej zgromadziła w głównej części blisko 350 uczestników z Polski, Kenii i Ukrainy. Najszybciej 21-kilometrową trasę pokonał Kenijczyk Abel Kibet Rop (1:05:44). O 18 sekund wyprzedził rodaka Hilary Kiptum Mayo Kimayo. Na piątej pozycji finiszował Rafał Czarnecki z Bliżyna, trener lekkoatletów STS Skarżysko-Kamienna.

Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca też przypadły Kenijkom – wygrała Margaret Wamahiga Muringi przed Christine Moraa Oigo. Najlepsza Polka Ewa Mitka z Kielc była trzecia. Biegu nie ułatwiał upał, a trasa wiodącą drogą E77 przez Górę Baranowską do Suchedniowa i z powrotem postawiła spore wymagania.

Wśród gości imprezy były wioślarki Agnieszka Kobus oraz Joanna Leszczyńska – brązowe medalistki z Rio w czwórce podwójnej.

– W Skarżysku działał kiedyś klub wioślarski (KW Rejów – red.), a sam bieg odbywa się przy byłym torze regatowym. Medalistki chętnie przyjęły naszą propozycję i wręczały nagrody. Opowiadały o Rio i rozdały setki autografów – mówi dyrektor biegu Tomasz Wąsowski.

W ramach imprezy rozegrano Mistrzostwa Polski Małżeństw. Sklasyfikowano 14 par, a najlepszy czas osiągnęli Ilona i Rafał Czarneccy (2:50:57).

Olimpijskie akcenty towarzyszyć będą także 7. Festiwalowi Biegowemu w Krynicy-Zdroju, którego częścią jest skarżyski półmaraton. Festiwal to trzydniowe święto sportu z ponad 30 konkurencjami i targami. Do Festiwalu Biegowego zgłosiło się już ponad 10 tys. osób. Zapisy trwają na portalu www.FestiwalBiegow.pl.

2 / 3
Lekkoatletyka
Rebecca Cheptegei nie żyje. Olimpijka została podpalona żywcem
Armand Duplantis kontra Karsten Warholm. Pojedynek, jakiego nie było
„Biegowe 360 stopni” znów w Zakopanem. „Największa dawka wiedzy dla ludzi kochających bieganie”