Aktualizacja: 16.02.2025 14:52 Publikacja: 27.11.2023 17:16
Foto: Adobe stock
Dlaczego olimpijska przyszłość podnoszenia ciężarów wisiała na włosku?
To, co jest naszą zaletą, a więc pokaz siły, stało się wadą. Doping, ze względu na specyfikę dyscypliny, bardzo pomaga w poprawie wyników, przez co jest dla zawodników bardzo kuszący. Przez wiele lat problem narósł, ale chyba władze światowej federacji (IWF) zbyt długo udawały, że z nim walczą. Dopiero pod naciskiem opinii publicznej oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) podjęto radykalne kroki i nastąpiły zmiany we władzach, przepisach i badaniach antydopingowych - podczas ostatnich mistrzostw świata wyniki wszystkich były negatywne. To znalazło uznanie MKOl i już wiemy, że podnoszenie ciężarów będzie w programie igrzysk w Los Angeles w 2028 roku.
Katarzyna Wasick wywalczyła swoje pierwsze, a Ksawery Masiuk - drugie minimum na igrzyska olimpijskie w Paryżu podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w pływaniu.
Reprezentacja Polski 250 dni przed imprezą w Paryżu ma kilkunastu kandydatów do medali i choć niełatwo będzie poprawić wyniki z Tokio, to emocji powinno być więcej.
Czas igrzysk olimpijskich to czas pokoju? Nic bardziej mylnego. Francuscy organizatorzy przyszłorocznej imprezy w Paryżu przygotowują się do tego wydarzenia jak do wojny.
Organizatorzy igrzysk w Paryżu potwierdzili, że olimpijskie zawody surfingowe odbędą się nieopodal miejscowości Teahupo'o na Tahiti, pomimo obaw o środowisko naturalne, zgłaszanych licznie nie tylko przez mieszkańców wyspy
Zespół Philadelphia Eagles po raz drugi wygrał Super Bowl. W Nowym Orleanie na oczach 76 tysięcy widzów „Orły” pokonały Kansas Chiefs 40:22. Donald Trump nie dotrwał do końca meczu.
Wpływy Umara Kremlowa to wciąż największa przeszkoda dla powrotu boksu na igrzyska olimpijskie
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zakazała stosowania tlenku węgla poza placówkami medycznymi. Metoda stosowana przez najlepszych kolarzy, w tym Tadeja Pogacara i Jonasa Vingegaarda, wzbudzała wiele wątpliwości.
Martin Fourcade, pięciokrotny mistrz olimpijski w biathlonie, wycofał się z ubiegania o stanowisko przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich Alpy 2030. W tle tej nagłej decyzji pojawia się polityka.
Do olimpijskiej rywalizacji w Los Angeles zostały jeszcze ponad trzy lata, ale gwałtowne pożary w Kalifornii sprawiają, że Amerykanie już dziś obawiają się o igrzyska.
Trwa największa impreza sportowa w tym roku – igrzyska olimpijskie w Paryżu. Platforma Max oferuje rewolucyjne rozwiązania w oglądaniu sportu. Dzięki streamingowym transmisjom widz może śledzić zmagania wszystkich olimpijczyków, w tym 210 reprezentantów Polski, z każdej areny, w dowolnie wybranym przez siebie momencie.
Po wysunięciu kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy na członka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego okrzykom zdziwienia nie było końca. Niesłusznie. Przecież pasuje tam jak ulał, może nawet zostanie szefem?
Konrad Niedźwiedzki, czyli dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS), będzie szefem polskiej misji olimpijskiej na zimowe igrzyska w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo.
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas