Aktualizacja: 24.11.2024 22:05 Publikacja: 30.10.2023 03:00
Z mistrzami świata świętował prezydent RPA Cyril Ramaphosa (podnosi w górę trofeum)
Foto: Anne-Christine POUJOULAT / AFP
To był dziesiąty finał mistrzostw świata, drugi rozgrywany na Stade de France w Saint-Denis. Podobnie jak w 2007 roku też wygrała Afryka Południowa, pokonując wtedy Anglię 15:6, teraz zwyciężając jednym punktem Nowozelandczyków i broniąc tytułu sprzed czterech lat z Japonii.
O podlanym deszczem sobotnim meczu na wielkim podparyskim stadionie będzie się dyskutowało jeszcze długo, bo było w finale mnóstwo zdarzeń wartych wspomnień. Mistrzowie zrobili wystarczająco wiele, by pokonać 14-osobową drużynę rywali i zachować koronę, ale do ostatniej minuty nie mieli pewności, czy dadzą radę.
Marta Walczykiewicz weszła do zarządu Polskiego Związku Kajakowego. - Chcę realnie pracować dla dobra środowiska - zapowiada wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro
Otylia Jędrzejczak została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska z Aten w tajnym głosowaniu pokonała Pawła Słomińskiego.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Brytyjscy naukowcy uznali, że gra dzieci w rugby to znęcanie się nad ich mózgami, i wywołali burzę, której nie przepuścił nawet Boris Johnson.
Anglik Wayne Barnes, sędzia niedawnego finału PŚ w rugby ujawnił w rozmowie z BBC Sport, że ubliżanie i groźby w mediach społecznościowych wobec niego i rodziny przekroczyły granice jakiejkolwiek akceptacji. To rosnący problem całego sportu.
W pełnym dramatycznych chwil i pasji z obu stron finale na Stade de France rugbyści RPA pokonali Nową Zelandię 12:11 (12:6) i po raz czwarty zdobyli Puchar Świata.
Mistrzostwa świata w rugby zaczęły się od meczów na antypodach w 1987 r. Dziś nadal towarzyszy im XIX-wieczny mit założycielski dyscypliny oraz przekonanie, że to jedno z najbardziej udanych i dochodowych wydarzeń współczesnego sportu.
Po 28 latach drużyny Nowej Zelandii i Afryki Południowej w sobotę znów zmierzą się w meczu o tytuł mistrzów świata.
Po dramatycznym zwrocie akcji rugbyści RPA pokonali Anglię 16:15 (6:12) i zmierzą się w sobotę z Nową Zelandią w finale mistrzostwa świata we Francji. Anglii i Argentynie pozostał mecz o trzecie miejsce.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Zmieniliśmy zasady konkursów o środki dla organizacji pozarządowych, tak żeby nikt nie miał wątpliwości, że są one wydawane sprawiedliwie i transparentnie – mówi Michał Braun, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas