Aktualizacja: 18.01.2019 18:36 Publikacja: 18.01.2019 18:36
Foto: AFP
Wyniki kwalifikacji były może trochę zaskakujące: Forfang dostał czek dla zwycięzcy (3000 franków szwajcarskich), drugi był też Norweg, Robert Johansson, trzeci Timi Zajc ze Słowenii. Z Polaków najlepszy skok kwalifikacyjny oddał Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki był 10., reszta dalej, choć na pozycjach dających awans. Lider PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi – dopiero 31. Może to wiatr, może chowanie formy.
Zakopane przywitało skoczków Pucharu Świata sporym śniegiem, trochę też wiało nad skocznią, krótko mówiąc, zima była pocztówkowa, choć niekoniecznie sprzyjała sportowcom. Do Zakopanego przyjechało 66 skoczków, frekwencja była zatem nieco lepsza, niż w Predazzo (59).
Natalia Sidorowicz zaczęła sezon biatlonowego Pucharu Świata od czwartego miejsca w biegu indywidualnym w Kontiolahti. Takiego sukcesu nie mieliśmy od blisko pięciu lat.
Sergij Bezuglij i Mariusz Szałkowski poprowadzą reprezentacje Polski w nowym cyklu olimpijskim. Pierwszy zaopiekuje się kadrą kanadyjkarzy, a drugi - kanadyjkarek.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow zrezygnował z funkcji prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) zaledwie kilka dni po wyborze na to stanowisko.
Zbigniew Kowalczuk będzie nowym trenerem reprezentacji Polski kajakarek. Obowiązki przejmie 1 stycznia. - Reprezentacja ma ogromny potencjał. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść - mówi.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Blisko 1500 uczestników wzięło udział w imprezie „Gimnastyka dla Wszystkich”, która odbyła się w trójmiejskiej ERGO Arenie. - Widok tej energii zostanie w nas na długo - mówi mistrz olimpijski Leszek Blanik.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Konkursy Pucharu Świata w Wiśle wygrali Daniel Tschofenig i Pius Paschke. Polacy wciąż rozczarowują. Żaden z nich nie zajął miejsca w pierwszej dziesiątce.
Daniel Tschofenig pierwszy raz wygrał konkurs Pucharu Świata i potwierdził, że zima należy do Austriaków oraz Niemców. Polacy zrobili w Wiśle krok do przodu, ale wciąż nie porywają.
Podziwianie świątecznych instalacji w parku miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem w tym roku przestało być darmowe. Turyści za tę atrakcję muszą zapłacić nawet 49 zł.
Puchar Świata pierwszy raz w tym sezonie zawita do Polski. Przed własną publicznością w Wiśle wystartuje Piotr Żyła, który wraca do zdrowia po kontuzji.
Drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce zakończył się już po pierwszej serii. Wygrał Andreas Wellinger. Polacy wypadli lepiej niż ostatnio. Dawid Kubacki był dziesiąty.
W zawodach Pucharu Świata w Ruce Polacy zaprezentowali się jeszcze słabiej niż tydzień wcześniej w Lillehammer, choć skoki Aleksandra Zniszczoła i Kamila Stocha w pierwszej serii dawały nadzieje na dobry wynik.
Jan Hoerl wygrał konkurs w Lillehammer, ale liderem klasyfikacji generalne jest Pius Paschke. Nasi skoczkowie lądują blisko. Więcej punktów, niż Polacy, zdobył w weekend Amerykanin Tate Frantz.
Niemiecki skoczek Pius Paschke odniósł zwycięstwo w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Najlepszy z Polaków był Paweł Wąsek – zajął 14. miejsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas