Euro 2024. Kontuzje w kadrze. Czy Robert Lewandowski zdąży na mecz Polska - Austria?

Robert Lewandowski może wrócić do gry na piątkowy mecz Polska - Austria, ale to nie oznacza końca problemów naszej reprezentacji na Euro 2024. Paweł Dawidowicz wciąż się leczy, a spotkanie Polska - Holandia z urazem skończył Bartosz Salamon.

Publikacja: 17.06.2024 06:25

Mecz z Holandią Lewandowski oglądał z ławki rezerwowych

Nasi piłkarze udział w Euro 2024 rozpoczęli od porażki, ale przebieg niedzielnego meczu dał nadzieję, że podopieczni Michała Probierza włączą się do walki o wyjście z grupy. Teraz Polaków czeka piątkowy mecz z Austriakami w Berlinie. Fazę grupową zakończymy wtorkowym starciem z Francuzami w Dortmundzie. Niewykluczone, że do awansu wystarczy zdobycie trzech punktów.

Polacy podjęli walkę z Holendrami (1:2), choć z powodu urazów mecz z ławki obejrzeli Lewandowski oraz Paweł Dawidowicz, a dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się Karol Świderski. Tego, jaki skład będzie miał do dyspozycji Probierz na Austriaków, jeszcze nie wiadomo.

Selekcjoner podkreśla, że leczenie kapitana przebiega zgodnie z planem i wiele wskazuje na to, że będzie gotowy już na piątek. - Jego rehabilitacja jest na dobrym poziomie. Miejmy nadzieję, że dojdzie do siebie na mecz z Austrią, bo to dla nas bardzo ważny zawodnik. Liczę, że podobnie będzie z Dawidowiczem i rywalizacja w zespole jeszcze się wzmocni - mówi Probierz.

Lista znaków zapytania na tych dwóch nazwiskach wcale się jednak nie kończy. Spotkania z Holendrami nie dokończyli bowiem Piotr Zieliński oraz Bartosz Salamon. Pierwszego w 78. minucie zmienił Jakub Piotrowski, drugiego zaś w 86. minucie zastąpił na boisku Bartosz Bereszyński.

Zagrożenia u Zielińskiego nie ma. Doświadczony pomocnik, który przejął opaskę kapitana reprezentacji po nieobecnym Lewandowskim, na Austriaków będzie gotowy. - Miałem lekki problem mięśniowy, po prostu czułem duże zmęczenie dwójki. Już wcześniej pokazałem, że „jeszcze 5 minut”, ale w następnej akcji, gdy chciałem przyspieszyć, coś poczułem - wyjaśnia sam zawodnik.

Niepewna jest za to sytuacja Salamona. - Przy bramce przeciwnik stanął mi stopą na rękę. Mam trochę zmiażdżone palce. Może to złamanie, a może nie. Czeka mnie rentgen - mówi doświadczony obrońca. - Mam nadzieję, że złamania nie ma - dodaje krótko Probierz.

Piątkowe spotkanie z Austrią w Berlinie rozpocznie się o 18.00. Polacy o tej samej porze zagrają cztery dni później w Dortmundzie z Francuzami. Awans do 1/8 finału wywalczą dwa najlepsze zespoły każdej grupy oraz cztery z sześciu spośród tych, które zajmą trzecie miejsca. Poprzednie turnieje pokazały, że może się to udać nawet z 3-punktowym dorobkiem.