Euro 2024: Bartosz Salamon po meczu Polska-Holandia: Czuję się winny

Po meczu Euro 2024 Polska-Holandia Bartosz Salamon powiedział, że nie stanął na wysokości zadania przy dwóch bramkach strzelonych przez Oranje, odpowiedział też na pytanie o to, czy doznał urazu. Podopieczni Ronalda Koemana wygrali z zespołem prowadzonym przez Michała Probierza 2:1.

Publikacja: 16.06.2024 17:27

Bartosz Salamon ocenił swój występ w meczu Euro 2024 Polska-Holandia

W swoim pierwszym meczu na Euro 2024 Polacy zagrali z Holandią. Biało-Czerwoni nie przestraszyli się faworyzowanych rywali. W 16. minucie spotkania Adam Buksa wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Barta Verbruggena.

Mecz Polska-Holandia na Euro 2024. Pech Bartosza Salamona

Później szczęście dopisało Holendrom. Podopieczni Ronalda Koemana wyrównali w 29. minucie po strzale Cody'ego Gakpo, któremu pomógł rykoszet — piłka odbiła się od nóg Bartosza Salamona. Następnie przewagę mieli Holendrzy, ale i podopieczni Michała Probierza mieli swoje sytuacje. W całym meczu Holendrzy oddali 20 strzałów, a Polacy 10. W strzałach celnych lepsi (7 do 4 byli Polacy).

W końcówce wynik rywalizacji rozstrzygnął Wout Weghorst, który pojawił się na boisku dwie minuty wcześniej. W 83. minucie holenderski napastnik ładnie znalazł się w polu karnym i nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Po meczu w rozmowie z TVP Sport Adam Buksa ocenił, że była szansa na remis, a Polska rozegrała z Holandią dobre spotkanie. - Ale liczą się punkty, a konkretnie ich brak. Ale nie składamy broni - powiedział. - Wielka szkoda, że kończymy ten mecz z zerowym dorobkiem - mówił.

Pomeczowego wywiadu udzielił też obrońca Lecha Poznań Bartosz Salamon. - Taki wynik, szczególnie w takich okolicznościach, boli — powiedział w rozmowie z TVP Sport. - Zasługiwaliśmy na więcej — ocenił podkreślając to, jak grali Polacy, kim był ich przeciwnik i że po bramce Adama Buksy Biało-Czerwoni prowadzili 1:0. - Ale piłka to gra detali, detale decydują, czy się wygrywa, czy nie — zaznaczył. - Nie chciałbym, żeby drużyna straciła pewność siebie — oświadczył Salamon.

Bartosz Salamon powiedział też, że czuje się winny tego, że Polacy stracili bramki, - Ja w tych dwóch sytuacjach nie stanąłem na wysokości zadania - przyznał, odnosząc się do sytuacji, w których Gakpo i Weghorst pokonali Wojciecha Szczęsnego.

Pod koniec meczu Bartosz Salamon zszedł z boiska. Czy polski obrońca doznał kontuzji? Po meczu piłkarz powiedział, że jeden z Holendrów stanął mu na stopie. - Mam coś z palcem - poinformował.

Salamon był też pytany o skład reprezentacji Polski w meczu z Holandią. Powiedział, że piłkarze dowiedzieli się o zestawieniu tuż przed meczem. - Ale to żaden problem, bo trenujemy wszyscy tak samo - zastrzegł. Dodał, że w następnym meczu na Euro 2024 Polska musi wygrać.

W kolejnym pojedynku na Mistrzostwach Europy podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Austrią.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
Euro 2024
Euro 2024. Anglia znów rozczarowała, Słowenia z historycznym awansem
Euro 2024
Lewandowski golem z Francją przekracza kolejne bariery. Na szczycie Cristiano Ronaldo
Euro 2024
Michał Probierz po meczu z Francją o karnym Lewandowskiego i propozycji dla Grosickiego
Euro 2024
Polska-Francja 1:1. Łukasz Skorupski: Możemy wracać z tego meczu z podniesioną głową