Euro 2020: Duńczycy cierpieli, ale zagrają w półfinale

Dania po dobrej pierwszej połowie i znacznie gorszych drugich 45 minutach ćwierćfinałowego meczu Euro 2020 pokonała Czechy 2:1 i awansowała do półfinału mistrzostw Europy.

Aktualizacja: 03.07.2021 23:01 Publikacja: 03.07.2021 19:49

Zachwycająca kibiców w meczach z Rosją i Walią Dania tym razem nie grała już z takim polotem i fantazją jak w tych meczach, czy choćby jak w przegranym meczu fazy grupowej z Belgią. Mimo to zdołali wywalczyć awans do półfinału.

Duńczycy dość szybko wyszli na prowadzenie - w piątej minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Jens Stryger Larsen a Czesi zapomnieli o pokryciu stojącego w polu karnym Thomasa Delaneya, który popisał się celnym uderzeniem głową - i było 1:0.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa