Brazylia wygrywa grupę E. Teraz czeka ją Meksyk

Brazylia wygrała z Serbią 2:0 swój ostatni mecz w grupie E mistrzostw świata w piłce nożnej i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Publikacja: 27.06.2018 21:49

Na prowadzenie Brazylijczyków wyprowadził w 36. minucie Paulinho, niegdyś zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego, choć już wcześniej nie brakowało Canarinhos bramkowych okazji. Paulinho wykorzystał świetne dalekie podanie od Philippe Coutinho, wyprzedził obrońców i trącił piłkę tuż przed nosem wybiegającego z bramki Vladimira Stojkovica.

Po przerwie, choć najpierw kontry trzech na dwóch nie sfinalizował Neymar, to jednak z czasem do głosu doszli Serbowie. W drugiej połowie, po kwadransie gry, przeprowadzili istny szturm na bramkę Alissona Beckera. Najlepszą okazję mieli w 61. minucie, bo błędzie brazylijskiego golkipera, kiedy to piłkę w stronę pustej już bramki skierował do bramki jeden z Serbów, ale zablokował ją w ostatniej chwili Thiago Silva.