Novak nie zwalnia pędu

W ATP World Tour Finals kolejny znakomity mecz Novaka Djokovicia. Serb pokonał Stana Wawrinkę 6:3, 6:0, lecz do półfinału jeszcze nie awansował

Aktualizacja: 12.11.2014 22:58 Publikacja: 12.11.2014 22:23

Tylko początek spotkania zapowiadał niespodziankę, Wawrinka objął prowadzenie 2:0 po doskonałym pierwszym gemie, w którym przełamał serwis rywala i drugim, w którym też grał bardzo odważnie i pewnie.

Chwila szwajcarskich przewag minęła tak szybko, jak się pojawiła, serbski tenisista wzmocnił returny, poprawił koncentrację w wymianach i bardzo efektownie odwrócił wynik: od 0:2 do 5:2. Nie tylko Wawrinkę załamałby taką grą.

W drugim secie Djoković już był dobrze rozgrzany, tablica wyników potwierdzała: 1:0, 3:0, 5:0, 6:0, rywal bezradny, tylko bił brawo Novakovi po najpiękniejszych zagraniach. Awans Djokovicia do półfinału już w środę był możliwy w przypadku porażki Cilicia w trzech setach z Berdychem. Chorwat przegrał w dwóch, więc emocje w grupie A potrwają do piątku.

Wawrinka gra wtedy z Marinem Ciliciem oraz Tomas Berdych z Djokovociem. Emocje zależą nawet od kolejności gier. Teoretycznie szansę awansu ma nawet Chorwat, ale, wyłączywszy nadzwyczajne okoliczności, praktycznie nie ma możliwości wyprzedzenia lidera rankingu światowego, a także Czecha lub Szwajcara.

W czwartek koniec rozgrywek grupy B, w której Rogerowi Federerowi też brakuje do półfinału zaledwie jednego wygranego seta w spotkaniu z Andym Murrayem. Kei Nishikori natomiast musi wygrać z Milosem Raonicem i czekać na rozwój wypadków w meczu z Szwajcara ze Szkotem.

LONDYN. ATP WORLD TOUR FINALS (6,5 mln dol.)

Grupa A: T. Berdych (Czechy, 6) – M. Cilić (Chorwacja, 8) 6:3, 6:1; N. Djoković (Serbia, 1) 2:0, 0:0 – S. Wawrinka (Szwajcaria, 3) 6:3, 6:0.
Tabela:
1. Djoković 2-0 4-0 24:5
2. Wawrinka 1-1 2-2 15:14
3. Berdych 1-1 2-2 14:16
4. Cilić 0-2 0-4 6:24

Grupa A – deble: B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – J. J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 5) 6:7 (4-7), 6:3, 10-6; Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 8) 6:7 (3-7) – A. Peya, B. Soares (Austria, Brazylia, 3) 6:4, 3:6, 10-6.

Dobre losowanie Igi Świątek w Rzymie. A Hubert Hurkacz? Może zagrać z legendą
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo