Roland Garros: przerwany mecz Federera z Monfilsem

To miał być hit niedzieli i był, bo grali znakomicie, ale na finał trzeba jeszcze poczekać. Mecz Rogera Federera z Gaelem Monfilsem został przerwany z powodu zapadających ciemności przy stanie 1:1.

Publikacja: 31.05.2015 21:16

Roger Federer

Mirosław Żukowski z Paryża

Pierwszego seta wygrał Szwajcar 6:3, a drugiego Francuz 6:4. Federer nie wykorzystał szansy w ostatnim gemie drugiego seta, gdy serwował i mógł wyrównać na 5:5. Spotkanie to zostanie dokończone w poniedziałek.

Dla Francuzów ta deszczowa niedziela była słodko - gorzka. Odpadła Alize Cornet, odpadł Gilles Simon (przegrał 1:6, 4:6, 2:6 ze Szwajcarem Stanem Wawrinką), ale do ćwierćfinału awansował Jo - Wilfried Tsonga pokonując Czecha Tomasa Berdycha 6:3, 6:2, 6:7 (5-7), 6:3.

My pod koniec dnia mieliśmy swoją mała radość. W drugiej rundzie miksta Marcin Matkowski i Czeszka Lucie Hradecka wygrali z Holenderką Michaelą Krajicek i Rumunem Florianem Mergeą 4:6, 7:6 (8-6), 10-6. Niestety Matkowski jest przeziębiony (silny katar), a jak przyznał w rozmowie po meczu leczyć za bardzo się nie może, bo większość środków na katar jest dla sportowców niedostępna z powodów antydopingowych. Od lekarza dostał Fervex, po którym był śpiący. Miejmy nadzieję, że wyzdrowieje, bo gra nie tylko w mikście, ale także w deblu.

Wyniki singla mężczyzn:

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Gilles Simon (Francja, 12) 6:1, 6:4, 6:2

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 14) - Tomas Berdych (Czechy, 4) 6:3, 6:2, 6:7 (5-7), 6:3

Kei Nishikori (Japonia, 5) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:3, 6:4, 6:2

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Gael Monfils (Francja) - mecz przerwany z powodu zapadającego zmierzchu

Pozostało 82% artykułu
2 / 3
Dobre losowanie Igi Świątek w Rzymie. A Hubert Hurkacz? Może zagrać z legendą
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo