Aktualizacja: 22.11.2024 01:09 Publikacja: 03.04.2024 09:50
Neutralność białoruskiej tenisistki wielu kwestionuje od dawna. Aryna Sabalenka (na zdjęciu) pod ostrzałem znalazła się zwłaszcza podczas ubiegłorocznego Roland Garros.
Foto: FREDERIC J. BROWN / AFP
Portal tennisupdate.com kilka dni temu ogłosił, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) nie zezwoli wiceliderce rankingu WTA na występ w Paryżu i choć doniesienia zdementowała odpowiedzialna za kwalifikacje olimpijskie Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF), to należy pamiętać, że bierze ona pod uwagę jedynie regulamin sportowy.
Problemem Sabalenki jest podejście do wojny w Ukrainie, popierających ją ludzi oraz reżimu Aleksandra Łukaszenki. To zaś dla MKOl kwestia kluczowa. Kiedy na początku grudnia organizacja potwierdziła dopuszczenie Rosjan i Białorusinów do igrzysk jako główny warunek przedstawił ich neutralność. Zweryfikuje ją komisja, która weźmie pod uwagę nie tylko stosunek do wojny na Ukrainie i współpracę z resortami siłowymi, ale nawet aktywność w mediach społecznościowych.
W turnieju w Charleston Magda Linette pokonała w drugiej rundzie 0:6, 6:4, 6:3 rozstawioną z numerem „13” Ukrainkę Dajanę Jastremską. O ćwierćfinał zagra w czwartek. Jej rywalką będzie zwyciężczyni meczu Jessica Pegula – Amanda Anisimowa.
To był mecz, o którym Magdalena Fręch chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Polka przegrała 0:6, 2:6 z Amerykanką Sloane Stephens w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Charleston.
WTA nie nominowała Jasmine Paolini do tytułu tenisistki, która zrobiła w tym sezonie największy postęp, choć jej wzlot to najbardziej niezwykła historia roku.
Włoskie tenisistki po raz piąty w historii wygrały turniej BJK Cup Finals, rozgrywany dawniej pod nazwą Fed Cup. W finale w Maladze łatwo i szybko pokonały Słowaczki 2:0.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rafael Nadal skupił na sobie całą uwagę podczas finałów Pucharu Davisa w Maladze, choć zagrał tylko w ćwierćfinale i na korcie już go więcej nie zobaczymy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
Rosja poinformowała Stany Zjednoczone, że zamierza wystrzelić nowy hipersoniczny pocisk na 30 minut przed wystrzeleniem go w kierunku Ukrainy.
Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej i „Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdę” niemal w całości nie zagłosowały za nowym budżetem, który zakłada 25-procentowy wzrost wydatków na wojnę Putina do poziomu rekordowego od czasów ZSRR. A wszystko to kosztem cięć wsparcia najuboższych Rosjan.
Prezydent Rosji Władimir Putin w orędziu do narodu potwierdził atak na Ukrainę przy użyciu eksperymentalnej rakiety. - Był to udany test najnowszego pocisku, który zakończył się sukcesem - stwierdził.
Nowa administracja Donalda Trumpa będzie jeszcze mocniej wspierać Izrael. Co kształtuje politykę USA? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński rozmawia z Philipem Steele’em, amerykańskim historykiem, o głębokich korzeniach chrześcijańskiego syjonizmu oraz współczesnej ideologii chrystianizmu i ich kolosalnym wpływie na światopogląd białych Amerykanów.
Ukraińcy niszczą rosyjskie sztaby i magazyny amunicji za pomocą pocisków dalekiego zasięgu, Rosjanie szantażują bronią jądrową.
WTA nie nominowała Jasmine Paolini do tytułu tenisistki, która zrobiła w tym sezonie największy postęp, choć jej wzlot to najbardziej niezwykła historia roku.
Dwaj zachodni urzędnicy zaprzeczają, że Rosja podczas ataku na ukraińskie miasto Dniepr użyła międzykontynentalnego pocisku balistycznego ICBM. Zastrzegają jednak, że te wnioski mogą ulec zmianie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas