Hubert Hurkacz nie zagra w Masters

Polak przegrał z Holgerem Rune 5:7, 1:6 mecz drugiej rundy turnieju z cyklu ATP Masters 1000 w Paryżu i stracił szanse awansu na turniej mistrzów sezonu w Turynie. Będzie zapewne drugim rezerwowym.

Publikacja: 02.11.2022 20:11

Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w końcówce pierwszego seta. Rune (18. ATP), ekspresyjny nastolatek z Danii, miał doskonałą passę zagrań, wygrał ważny gem przy podaniu Polaka, potem set i wyraźnie zgasił bojowość Hurkacza.

Drugi set zaczął się od kolejnego przełamania serwisu Huberta, gemy uciekały mu od tej chwili bardzo szybko, mowa ciała także pokazywała, że polski tenisista już nie wierzy w sukces. Rune zagra w trzeciej rundzie z Andriejem Rublowem, to dobry sprawdzian dla nowego talentu duńskiego tenisa przed turniejem młodzieżowców Next Gen ATP Finals w Mediolanie.

W Rzymie jak w Madrycie. Będzie kolejny finał Iga Świątek - Aryna Sabalenka
Imponująca Iga Świątek. Zagra w czwartym finale w tym roku
Hubert Hurkacz pokonany w Rzymie. Stracił swój największy atut
Tenisowy turniej w Rzymie. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zwyciężają razem
Polska zagra z Hiszpanią. Znamy drabinkę i terminarz Billie Jean King Cup Finals