Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w końcówce pierwszego seta. Rune (18. ATP), ekspresyjny nastolatek z Danii, miał doskonałą passę zagrań, wygrał ważny gem przy podaniu Polaka, potem set i wyraźnie zgasił bojowość Hurkacza.

Drugi set zaczął się od kolejnego przełamania serwisu Huberta, gemy uciekały mu od tej chwili bardzo szybko, mowa ciała także pokazywała, że polski tenisista już nie wierzy w sukces. Rune zagra w trzeciej rundzie z Andriejem Rublowem, to dobry sprawdzian dla nowego talentu duńskiego tenisa przed turniejem młodzieżowców Next Gen ATP Finals w Mediolanie.

Czytaj więcej

Iga Świątek wygrała pierwszy mecz turnieju mistrzyń

Hurkacz nie wyprzedzi w Paryżu nie tylko Rublowa, ale także Taylora Fritza, który niezależnie od postępów w hali Bercy pozycji pierwszego rezerwowego w Masters na pewno nie straci.

Sezon ATP Tour kończy się zatem dla Polaka bez finałowej satysfakcji, choć jeden tytuł (w Halle) i jeden finał turnieju ATP Masters 1000 (w Montrealu) plus parę półfinałów i ćwierćfinałów w innych imprezach dały polskiemu tenisiście niezły bilans wygranych do przegranych spotkań (41-21), 9. miejsce na świecie i ponad 3 mln dolarów brutto z premii turniejowych. Przestrzeń do poprawy wciąż jednak jest niemała. Teraz jednak – wakacje.