Tenis w Katowicach: porażka Magdy Linette

Włoszka Camila Giorgi pokonała Magdę Linette 6:7 (3-7), 6:2, 6:3 w drugiej rundzie turnieju Katowice Open. Polskim kibicom została Agnieszka Radwańska, w czwartek 0 20.15 zagra z An-Sophie Mestach

Publikacja: 08.04.2015 18:39

Pożegnanie Magdy Linette z katowickim turniejem singla wypadło dobrze. Polka podjęła walkę z zadziorną rywalką. Nie przestraszyła się jej silnych odbić zza końcowej linii, agresji niemal przy każdej piłce.

Tie-break pierwszego seta rozegrała doskonale, dopiero później nieustępliwość Włoszki zaczęła mieć znaczenie, ale za ten mecz nikt Linette nie skrytykuje. Zrobiła wszystko co mogła by wygrać, pokazała różnorodny tenis, miała pomysły na zdobywanie punktów, nie zawsze skuteczne, ale odważne.

Nie przegrała z byle kim. Każdy kto widział grę Camili Giorgi (34. WTA) przyzna, że jest w tej dziewczynie duży temperament. Gra bezkompromisowo, mocno, niewiele w jej tenisie subtelności. Ta bojowość może nie zawsze się sprawdza, ale parę naprawdę niezłych rywalek (m. in. Karolina Woźniacka, Marion Bartoli i Nadia Pietrowa) nie dało jej rady gdy panna Camila łączyła moc z powtarzalnością mocnych odbić.

Za sukcesy, porażki i styl Giorgi odpowiada jej tata Sergio, który z początku chciał zrobić z córki gimnastyczkę, ale zmienił zdanie. Drogę do tenisowych sukcesów miała dość wyboistą, bo ojciec nie bardzo godził się z włoską federacją tenisową. Włoszka, która ma argentyńskich rodziców, mieszkała i trenowała prawie połowę życia w USA. Były też rozmowy, by reprezentowała Izrael, ale umowa negocjowana w 2012 roku nie doszła do skutku.

Katowice to miejsce, które Włoszka zna, kiedyś wygrała tu turniej ITF, w ubiegłym roku, jak wiele osób pamięta, zaciekle walczyła z Alize Cornet w finale turnieju WTA. Magda Linette w Spodku w końcu przegrała, ale dwa zwycięstwaw kwalifikacjach i jedno w turnieju głównym dadzą jej w poniedziałek obecność w pierwszej setce rankingu WTA. Mecz z Giorgi też pomoże, by uwierzyła, że ma jeszcze szanse na awans.

> Katowice. Turniej WTA (250 tys. dol.). I runda: M. Niculescu (Rumunia) – K. Mladenovic (Francja) 6:4, 6:4.
1/8 finału:
K. Koukalova (Czechy) – W. Zwonariowa (Rosja) 6:1, 6:4; C. Giorgi (Włochy, 3) – M. Linette (Polska) 6:7 (3-7), 6:2, 6:3.

Transmisje telewizyjne w Eurosporcie, Eurosporcie 2 i TVP Sport.