Aktualizacja: 16.02.2025 14:58 Publikacja: 23.02.2023 12:51
Foto: PAP/PA
To początek sądowej rozgrywki o wiarygodność systemu i przyszłość 16-letniej łyżwiarki, która kilka tygodni przed ubiegłorocznymi igrzyskami w Pekinie miała pozytywny wynik kontroli antydopingowej. Zdobyła tam złoto w konkursie drużynowym i była czwarta wśród solistek, choć do rywalizacji przystępowała jako faworytka. Medali za tą pierwszą konkurencję jeszcze nie przyznano.
Walijewa wystartowała w Pekinie, bo jej próbkę - pobraną podczas grudniowych mistrzostw kraju - przebadano późno. Testy wykazały obecność trimetazydyny. Podobno mogła ją przyjąć nieświadomie, bo zakazaną substancję zawierał lek na dusznicę, który stosował jej dziadek. Wyniki kontroli poznaliśmy już po konkursie drużynowym. Na występ indywidualny pozwolił Rosjance Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS).
W Saalbach-Hinterglemm rozpoczęły się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Potrwają dwa tygodnie. Uwaga skupiona będzie na dwóch amerykańskich mistrzyniach – Mikaeli Shiffrin i Lindsey Vonn.
Andżelika Wójcik zajęła trzecie miejsce w rywalizacji pań na 500 metrów podczas Pucharu Świata w Milwaukee. 28-letnia sprinterka jako pierwsza w historii Polka wskoczyła na fotel liderki klasyfikacji generalnej.
Lindsey Vonn, czyli jedna z najlepszych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego, po niespodziewanym powrocie do sportu nadal jest szybka, ale nad wyraz ostrożna.
Cztery medale zdobyli nasi łyżwiarze na zawodach Pucharu Świata w Calgary, a Damian Żurek i Władimir Semirunnij pobili rekordy Polski.
Polacy zaczynają mistrzostwa Europy w short tracku. To impreza, z której nasza reprezentacja przywozi medale regularnie od 2019 roku.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
W najbliższy wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotka się z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. To część szerszego planu kandydata KO na prezydenta, który dotyczy bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.
Rodzina Michaela Schumachera padła ofiarą próby szantażu. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonego śledztwa i przesłuchaniu świadków sędzia ogłosił wyrok.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
Państwa europejskie nie stworzą jednej, zjednoczonej armii w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji - uważa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Sikorski pytany był o pomysł prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który podczas monachijskiej konferencji bezpieczeństwa wzywał do budowania "sił zbrojnych Europy".
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zawiesiła na trzy miesiące Jannika Sinnera. Liderowi rankingu ATP groziła dwuletnia dyskwalifikacja. Obie strony zawarły ugodę. Porozumienie wywołało gorącą dyskusję i wiele wątpliwości.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas