Pomysłodawczynią biegu jest Hanna Wawrowska, przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl w latach 2017-2022 oraz członkini Zarządu EFPM i członkini rady CIFP. - Idea nie polega na biciu rekordów! Celem akcji jest promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów. Wydarzeniu sportowemu mogą towarzyszyć inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym - debaty, wystawy, spotkania. Pozostawiamy nauczycielom dowolność w wyborze dystansu i formy organizacji biegu. Grajmy fair, grajmy razem! - podkreśla Wawrowska.
- Przed nami trzecia edycja BieguFairPlayPKOl, w którym w zeszłym roku udział wzięło 350 tysięcy uczestników z 800 szkół w całej Polsce. W biegu rozgrywanym od 2021 roku, za każdym razem startuje coraz więcej szkół i uczestników, więc liczymy, że ten świetny wynik znów zostanie pobity - mówi prezes PKOl-u Radosław Piesiewicz i dodaje: - Misją PKOl jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a jeśli przyświecają tej aktywności także wartości takie jak szacunek, przyjaźń i radość, to mamy nadzieję, że sport zostanie z człowiekiem na całe życie.
Czytaj więcej
Dwanaście reprezentacji rozpoczęło rywalizację w drużynowych mistrzostwach świata kobiet w szachach. Polki na początek przegrały z Chinkami i pokonały drużynę FIDE Ameryka. Bydgoszcz jest dziś stolicą szachowego świata.
Bieg Fair Play PKOl cieszy się ogromnym powodzeniem, skoro w ubiegłym roku wzięło w nim udział 800 szkół z całej Polski. Poprzednie dwie edycje w wielu szkołach stały się całodzienną akcją ku wspólnym wartościom (2021) oraz motywacją do podejmowania aktywności fizycznej (2022).
PKOl pośród szkół, które zdaniem Kapituły, zaangażują największą szkolną społeczność oraz przeprowadzą wydarzenia towarzyszące #BiegowiFairPlayPKOl wybierze pięć szkół, których reprezentanci (50 osób) zostaną zaproszeni na Olimpijski Camp Fair Play w Centralnym Ośrodku Sportu.