Aktualizacja: 21.01.2025 15:37 Publikacja: 16.12.2023 19:57
Pius Paschke
Foto: PAP/EPA
Tegoroczne skoki na Gross-Titlis-Schanze przypomniały, że wiatr odgrywa ważną rolę w tej dyscyplinie sportu, zwłaszcza jeśli wieje dość mocno w plecy uczestników zawodów, ale pisać, że podmuchy znacząco zniekształciły wyniki pierwszego konkursu PŚ w Engelbergu nie można. Po prostu po czterech tygodniach rywalizacji zaczyna się nieco zmieniać układ sił.
Na szwajcarskiej skoczni dało się zatem zauważyć rosnącą formę Norwegów, poprawę Słoweńców oraz lekką zadyszkę niektórych Niemców i Austriaków, ale przynajmniej w pierwszej serii główną postacią stał się kontroler sprzętu Christian Kathol. Nie wahając się wiele zdyskwalifikował Fina Niko Kytosaho, Niemca Raimunda Philippa i Słoweńca Lovro Kosa, zaś Daniela Tschoifeniga, zdolnego Austriaka, nawet nie dopuścił do pierwszej próby, gdy zobaczył, jak nisko jest opuszczony krok w jego kombinezonie.
Mimo zapaści w polskich skokach Puchar Świata w Zakopanem wciąż przyciąga kibiców, choć mniej niż w latach świetności. Powody do optymizmu dało piąte miejsce Pawła Wąska. Na Wielkiej Krokwi triumfowali jednak Austriacy.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem piąte zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie odniósł Daniel Tschofenig. Paweł Wąsek znów znalazł się w ścisłej czołówce.
Przy 15 tysiącach widzów wokół Wielkiej Krokwi reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Zwycięstwo odnieśli Austriacy. W niedzielę konkurs indywidualny.
Skoczkowie zjechali zdobywać punkty w Pucharze Świata do Zakopanego. Dwutygodniowa przerwa w konkursach niewiele zmieniła. W kwalifikacjach najlepszy był Daniel Tschofenig, z Polaków – Paweł Wąsek.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Skoczkowie zjechali do Zakopanego na Puchar Świata. To najlepszy moment na odrodzenie zawodników z Polski, bo słaba forma odbija się na zainteresowaniu dyscypliną.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydent Donald Trump w swoim przemówieniu inauguracyjnym potwierdził plany ekspansji projektów związanych z wydobyciem paliw kopalnych i potwierdził ponowne odejście od Porozumienia paryskiego. Co to oznacza dla losów najważniejszej umowy klimatycznej?
Donald Trump chce znów nadać imię swojego partyjnego kolegi, Williama McKinleya, byłego prezydenta USA, najwyższej górze Ameryki Północnej. Tradycje rdzennych mieszkańców Alaski się dla niego nie liczą.
Nowy sekretarz stanu USA Marco Rubio (jego kandydatura została już zatwierdzona przez Senat USA) w rozmowie z NBC News mówił o perspektywie zakończenia wojny Rosji z Ukrainą.
Krzysztof Rutkowski, występujący w mediach jako skuteczny detektyw, może usłyszeć zarzut oszustwa w związku ze sprawą jednej ze swoich klientek.
80 lat temu zlikwidowany został niemiecki obóz koncentracyjny Plaszow. Wcześniej strażnicy obozowi z SS pognali więźniów do KL Auschwitz.
Oczywiście dobrze by było, żeby każda taka afera, jak ta z Mateuszem Morawieckim w Waszyngtonie niewpuszczonym na zaprzysiężenie Donalda Trumpa, nas czegoś uczyła. Ale niestety my nie chcemy się wcale uczyć na błędach, bo wojna polityczna już dawno stała się dla nas ważniejsza od prawdy.
Kanada i Meksyk zostały ostrzeżone, że 1 lutego może czekać je podwyżka ceł do 25 proc. Chiny mogą zostać ukarane wyższymi cłami, jeśli odrzucą ofertę w sprawie firmy ByteDance.
- Postaramy się przekonać Donalda Trumpa do ponownego rozważenia tego kroku - oświadczył Karl Lauterbach. Minister zdrowia Niemiec odniósł się do decyzji 47. prezydenta USA o wycofaniu Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas