Finał Ligi Narodów nie dla polskich siatkarek. Przegrały z Włoszkami

Polskie siatkarki nie zagrają w finale Ligi Narodów. W półfinale pokonała je reprezentacja Włoch. Przegrały w trzech krótkich setach.

Publikacja: 22.06.2024 14:43

Półfinał Ligi Narodów

rbi

Przed meczem z Włoszkami trener Stefano Lavarini do podstawowej szóstki wprowadził przyjmującą Martynę Czyrniańską. Niespełna 21-letnia siatkarka miała jednak problemy w ataku i zastąpiła ją Olivia Różański. Włoszki wygrały 25:18, w ostatniej akcji blokując atak Czyrniańskiej, która wróciła na boisko.

Liga Narodów: drużyna Włochy wygrała wszystkie trzy sety

Polskie siatkarki próbowały ryzykować, ale popełniały błędy. Zdarzały się też problemy z asekuracją. „Problemy leżą po naszej stronie” - podkreślał podczas przerw Lavarini. Drugiego seta reprezentacja Włoch wygrała pewnie 25:17.

W trzecim secie pojawiła się Klaudia Alagierska, która zastąpiła Agnieszkę Korneluk. Początek był wyrównany, ale Włoszki wygrywały niemal wszystkie przedłużone akcje. Po autowym ataku Stysiak Włoszki prowadziły dwoma punktami, przy stanie 10:7 dla rywalek Lavarini przerwał grę i podniesionym głosem mobilizował drużynę.

Liga Narodów: Polki zagrają o trzecie miejsce

Przy przewadze rywalek sięgającej pięciu punktów trener zdecydował się zmienić rozgrywającą - Joannę Wołosz zastąpiła Katarzyna Wenerska. Jednak Włoszki pokonały Polki 25:11 i to one wystąpią w finale rozgrywek.

Rok temu polskie siatkarki stały na podium Ligi Narodów po raz pierwszy w historii tych rozgrywek i sięgnęły po brąz

W niedzielę Polki zagrają o trzecie miejsce i powtórkę wyczynu sprzed roku. Ich rywalki wyłoni drugi półfinał, w którym Brazylia zagra z Japonią. Rok temu polskie siatkarki stały na podium Ligi Narodów po raz pierwszy w historii tych rozgrywek i sięgnęły po brąz, pokonując w decydującym meczu Amerykanki 3:2.

Siatkówka
Paryż 2024. Polscy siatkarze wicemistrzami olimpijskimi. Francja była wspanialsza
Siatkówka
Paryż 2024. To był nokaut. Koniec marzeń polskich siatkarek o olimpijskim medalu