Aktualizacja: 05.12.2024 11:52 Publikacja: 05.04.2022 07:18
Sebastian Świderski
Foto: PAP/Zbigniew Meissner
To kulminacja wielotygodniowych starań o przejęcie siatkarskich mistrzostw świata, które pierwotnie miały odbyć się na terytorium Rosji — pierwszy raz od 60 lat. Agresja na Ukrainę zmieniła wszystko.
Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, że nasza reprezentacja nie wystąpi w zawodach, jeśli zostaną zorganizowane przez Rosję. Po naciskach środowiska rosyjskie drużyny narodowe i kluby zostały zawieszone we wszelkich rozgrywkach siatkarskich, a kraj stracił prawo do organizacji turnieju.
Europejskie puchary powinny być okazją do wygrywania i zarabiania, ale nie w siatkówce, gdzie najcenniejszą nagrodą jest tak naprawdę satysfakcja. To może doprowadzić do rozłamu.
Każdy ma swoje ambicje i trzeba to wszystko pogodzić, a my przez kilka lat, będąc ze sobą w grupie, mieliśmy naprawdę bardzo mało problemów, które musieliśmy w swoim gronie rozwiązać - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Janusz, siatkarz reprezentacji Polski, wicemistrz olimpijski z Paryża.
Wielu zawodników i pracowników klubu było na wałach i pomagało ratować miasto. Jestem z nich dumny – mówi „Rz” Robert Prygiel, prezes siatkarskiego klubu PSG Stal Nysa.
Startuje sezon, który może być w PlusLidze najciekawszym od lat. Wyraźnego faworyta rozgrywek nie widać, a degradacja czeka aż trzy drużyny.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
To było bardzo ciekawe lato na rynku transferowym. Do PlusLigi trafiły wielkie gwiazdy, a zbroił się każdy, bo w tym sezonie spadają aż trzy zespoły.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W życie wszedł właśnie układ o partnerstwie strategicznym Rosji i Korei Północnej.
Syryjscy rebelianci poinformowali, że w czwartek weszli do położonego w zachodniej Syrii miasta Hama.
Brytyjskie zawodowe wojska lądowe mogłyby zostać całkowicie zniszczone w zaledwie sześć miesięcy, gdyby musiały brać udział w wojnie podobnej do tej, jaka toczy się na Ukrainie - mówi Alistair Carns, wiceminister obrony Wielkiej Brytanii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Tucker Carlson przyjechał do Moskwy i przeprowadził wywiad z Siergiejem Ławrowem.
Oligarchowie w Rosji optują za jak najszybszym zakończeniem wojny. Propagandyści opowiadają się za użyciem broni atomowej. Putin tymczasem już przygotowuje urzędników do „zwycięstwa”.
Mamy nowo wybranego prezydenta i będziemy czekać na wskazówki nowego głównodowodzącego. Nie spodziewam się, aby teraz pojawiły się jakiekolwiek fundusze dla Ukrainy — powiedział spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson.
Ukraina musi rzucić do walki młodszych żołnierzy - oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken w rozmowie z agencją Reutera.
W kręgu doradców prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa pojawiają się trzy potencjalne propozycje zakończenia wojny na Ukrainie. Żaden z przedstawionych pomysłów nie wydaje się jednak zgodny z oczekiwaniami władz w Kijowie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas