Liga Mistrzów nie dla Jagiellonii. Wielki klub rywalem o Ligę Europy

Jagiellonia Białystok przegrała 1:4 w rewanżowym meczu z mistrzem Norwegii Bodø/Glimt i odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski pozostaje jednak w pucharach - o Ligę Europy zagra z renomowaną firmą. Jego rywalem będzie zwycięzca dwumeczu Ajax - Panathinaikos.

Publikacja: 14.08.2024 09:42

Jagiellonia Białystok odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów

Po pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów, przegranym przez Jagiellonię w Białymstoku 0:1, szanse na wyeliminowanie mistrza Norwegii wydawały się iluzoryczne. Początek rewanżu dał jednak nadzieję: już w 4. minucie szarża drużyny Adriana Siemieńca zakończyła się golem. Piłka odbiła się od poprzeczki po strzale Jesúsa Imaza, a po chwili od zdezorientowanego Patricka Berga i wpadła do bramki.

Bodø/Glimt — Jagiellonia 4:1 [WIDEO].  Bezdyskusyjna porażka w eliminacjach o Ligę Mistrzów

Wynik dwumeczu był remisowy przez pół godziny, potem Norwegowie okrutnie zaczęli punktować mistrza Polski. Pierwsze dwa gole strzelili przed przerwą (34. i 38. minuta), dwa kolejne w drugiej połowie (56. i 70. minuta). Obrona Jagiellonii nie była w stanie zabezpieczyć strefy przed swoim polem karnym, to z niej mistrzowie Norwegii zdobyli dwa razy bramkę.

Adrian Siemieniec po meczu starał się podchodzić do porażki — na ile to możliwe — optymistycznie. - Jest to dla nas duża nauka, duże doświadczenie. Oczywiście mecz trwa 90 minut i fragmenty to za mało, żeby pokonać taką drużynę. Ale na tych fragmentach będziemy budować to, co dalej — mówił.

Kto rywalem Jagiellonii o Ligę Europy: Ajax czy Panathinaikos? Kiedy mecze Legii, Śląska i Wisły? Gdzie oglądać transmisje?

Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów, Jagiellonia zostaje przesunięta do eliminacji Ligi Europy. W nich zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Ajax Amsterdam — Panathinaikos Ateny. W Atenach 1:0 wygrał Ajax.  Rewanż odbędzie się w czwartek, a więc w dniu spotkań Legii, Śląska i Wisły. Oto terminarz czwartkowych meczów eliminacji Ligi Europy i Ligi Konferencji interesujących polskich kibiców:

• godz. 18 Legia - Brøndby (transmisja Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1, TV4)
  • godz. 20.15 Ajax - Panathinaikos
  • godz. 20.30 Śląsk - St. Gallen (transmisja Polsat Sport 1, Polsat Sport 2, Polsat Sport Premium 3)
  • godz. 20.30 Wisła Kraków - Spartak Trnawa (transmisja Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1)

Pierwszy mecz z Ajaxem lub Panathinaikosem Jagiellonia zagra w Białymstoku w czwartek 22 sierpnia, rewanż na wyjeździe — 29 sierpnia.

W przypadku przegranej w dwumeczu Jagiellonia zagra jesienią w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wygrana będzie oznaczała grę w fazie grupowej Ligi Europy.

2 / 3
Liga Mistrzów w TVP. Wiadomo, które mecze zobaczymy w otwartej telewizji
Polska - Portugalia. Jak i gdzie kupić bilety na mecz Ligi Narodów?
Reprezentacja Polski po Lidze Narodów. Plac budowy na ugorze
Kamil Kołsut: Czego dowiedzieliśmy się o reprezentacji Polski po meczach Ligi Narodów?
Stefan Szczepłek: Polacy patrzyli jak Chorwaci grają
Chorwacja - Polska 1:0. Lekcja piłki dla drużyny w budowie