Liverpool na czele Premier League

Liverpool wygrał na wyjeździe z zagrożonym degradacją z Premier League Burnley 2:0 i awansował na fotel lidera angielskiej ekstraklasy.

Publikacja: 27.12.2023 07:28

Juergen Klopp cieszy się z gola dla Liverpoolu

Po 19 rozegranych meczach Liverpool ma na koncie 42 „oczka” i o dwa punkty wyprzedza drugi w tabeli Arsenal Londyn, który rozegrał jednak jeden mecz mniej.

Liverpoolu nie dogoniła Aston Villa, która przegrała we wtorek przegrała z Manchesterem United 2:3 i po 19 meczach ma na koncie 39 punktów.

Mistrz Anglii, Manchester City, zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli z 34 punktami. „The Citizens” rozegrali jednak o dwa mecze mniej niż Liverpool.

Burnley-Liverpool 0:2: 19 strzałów „The Reds” na bramkę gospodarzy

Liverpool w tym sezonie przegrał tylko jeden mecz w lidze i swoją postawą sygnalizuje, że zamierza liczyć się do końca w walce o mistrzostwo Anglii.

W meczu z Burnley „The Reds” wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie za sprawą Darwina Nuneza, który tym samym przerwał passę 12 meczów ligowych bez gola.

Wynik meczu przesądził w ostatniej minucie Diogo Jota, ale wcześniej Liverpool mógł i powinien zdobyć więcej goli — drużyna Juergena Kloppa oddała 19 strzałów na bramkę Jamesa Trafforda, strzeliła dwa nieuznane gole, zaliczyła też poprzeczkę po strzale Mohammeda Salaha.

Burnley na własnym stadionie przegrywa niemal wszystkie mecze

Gospodarze nie zdołali natomiast ani razu zmusić bramkarza Liverpoolu do interwencji. Po porażce Burnley traci już pięć punktów do miejsca, które nie jest zagrożone spadkiem z Premier League. Burnley, z 11 punktami na koncie, zajmuje przedostatnie miejsce w Premier League wyprzedzając jedynie Sheffield United.

Burnley przegrało 9 z 10 meczów rozegranych w lidze w tym sezonie na własnym stadionie.

Pozostało 83% artykułu
2 / 3
Wywiesił na stadionie baner "Strefa wolna od LGBT". Polonia Warszawa nałożyła zakaz klubowy
Trzy gole Jesusa Imaza. Jagiellonia wygrywa 4:0
Polskie drużyny w walce o europejskie puchary. Wszyscy chcą się dostać na salony
Mieli grać w europejskich pucharach, wkrótce mogą przestać istnieć. Ukraiński klub na skraju upadku
Kim jest Leny Yoro - nastolatek, za którego Manchester United zapłacił fortunę?