Dramat młodej gwiazdy Barcelony. „Najsmutniejsze zwycięstwo w życiu”

Gavi w tym sezonie już nie zagra. Jeden z liderów Barcelony zerwał więzadło krzyżowe podczas meczu eliminacji Euro 2024 Hiszpania - Gruzja (3:1).

Publikacja: 23.11.2023 07:37

Piłkarz opuścił boisko w 26. minucie. Badania wykazały, że zerwał więzadło krzyżowe w prawej nodze i uszkodził łąkotkę zewnętrzną. Teraz czeka go operacja. Lekarz reprezentacji Guillermo Ripolla Humeta uważa, że oznacza to nawet osiem miesięcy przerwy. - To najsmutniejsze zwycięstwo w moim życiu - nie kryje selekcjoner Luis de la Fuente.

Martwią się kibice reprezentacji, kłopoty ma także Barcelona. Trener Xavi zastępcy Gaviego poszuka zapewne w rezerwach. Ich trener Rafa Marquez może mu zaoferować m. in. Marca Casado, Marca Bernala, Aleixa Garrido i Unaia Hernandeza. Inni kandydaci to Pau Prim czy grający świetny sezon Dani Rodriguez.

FC Barcelona ma problem. Kolejne kontuzje w zespole

Gavi nie jest jedynym piłkarzem, który doznał kontuzji podczas meczu reprezentacji. Bramkarz Marc-Andre ter Stegen opuścił zgrupowanie reprezentacji Niemiec przez problemy z plecami. 31-latek w poniedziałek był w ośrodku Ciutat Esportiva, gdzie przeszedł kompleksowe badania. Nie wiadomo, czy wystąpi w kolejnym meczu Barcelony.

Kontuzje tej jesieni to dla Xaviego duży problem. Nic więc dziwnego, że Barcelona chce poszerzyć kadrę i planuje już kolejne okna transferowe. Katalończycy mają na celowniku chociażby Martina Zubimendiego Ibanneza, czyli defensywnego pomocnika reprezentacji Hiszpanii i Real Sociedad San Sebastian.

To transfer, na którym zależy trenerowi. Nie będzie jednak łatwo ze względu na kwestie finansowe, bo Zubimendi może kosztować nawet 60 mln euro, a prezes klubu Sebastian Jokin Aperribay podkreśla, że cena nie podlega negocjacjom. Przekonać trzeba też samego piłkarza, który podobno do przeprowadzki wcale się nie pali.

FC Barcelona wraca do gry. Teraz Rayo Vallecano

Barcelona kolejny mecz ligowy zagra w sobotę o 14.00 (transmisja w Canal+ Premium). Jej rywalem będzie Rayo Vallecano. Katalończycy po trzynastu kolejkach zajmują w tabeli LaLiga trzecie miejsce. Zespół Xaviego traci dwa punkty do drugiego Realu Madryt i cztery do liderującej rozgrywkom Girony.

2 / 3
Polska - Łotwa 2:0. Stypa na PGE Narodowym
Czescy piłkarze zabalowali po meczu z Polską. Ostra reakcja związku
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł