Liga Mistrzów. Piotr Zieliński strzela gola, ale Napoli przegrywa z Realem

Polski pomocnik zamienił rzut karny na bramkę i doprowadził do wyrównania, ale Napoli ostatecznie uległo Realowi Madryt 2:3. Przemysław Frankowski pomógł wygrać Lens.

Publikacja: 03.10.2023 23:55

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński opuszczał boisko w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Pozostawał kwadrans do końca meczu, 20 minut wcześniej wykorzystał jedenastkę. Strzelił pewnie, piłka odbiła się jeszcze od słupka i było 2:2. Ledwie zdążył jednak usiąść na ławce i po pechowej interwencji Aleksa Mereta Napoli znów przegrywało. Po uderzeniu Fede Valverde zza pola karnego piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od bramkarza gospodarzy i wpadła do siatki.

- W drugiej połowie zagraliśmy lepiej, mieliśmy przewagę, ale zabrakło skuteczności. Powinniśmy przynajmniej zremisować, ale z tak wybitną drużyną nie można popełniać takich błędów - opowiadał Zieliński przed kamerami Polsatu Sport, przyznając, że mistrzowie Włoch podeszli do starcia z Realem ze zbyt dużym respektem.

Jak zagrali inni Polacy w Lidze Mistrzów - Kamil Grabara i Przemysław Frankowski

Niespodzianką wtorkowego wieczoru była domowa porażka Manchesteru United z Galatasaray Stambuł. Czerwone Diabły jeszcze nigdy nie przegrały dwóch pierwszych meczów w fazie grupowej.

W tej samej grupie sensację chciała też sprawić FC Kopenhaga z Kamilem Grabarą w bramce. Mistrz Danii prowadził z Bayernem, Polak zanotował wiele dobrych interwencji, ale ostatecznie Bawarczycy wygrali 2:1.

Polskiego meczu w Lidze Mistrzów nie było, bo Jakub Kiwior nie wstał z ławki rezerwowych Arsenalu. Przemysław Frankowski przyczynił się za to do zwycięstwa Lens nad londyńczykami, asystując przy decydującym golu na 2:1.

Liga Mistrzów
2. kolejka

Grupa A
FC Kopenhaga - Bayern Monachium 1:2
(L. Lerager 56 - J. Musiala 67, M. Tel 83)

Manchester United - Galatasaray Stambuł 2:3
(R. Hojlund 17 i 67 - W. Zaha 23, K. Akturkoglu 71, M. Icardi 81)

Grupa B
Lens - Arsenal 2:1
(A. Thomasson 25, E. Wahi 69 - G. Jesus 14)

PSV Eindhoven - Sevilla 2:2
(L. De Jong 86-z karnego, J. Teze 90+5 - N. Gudelj 68, Y. En-Nesyri 87)

Grupa C
Union Berlin - Braga 2:3
(S. Becker 30 i 37 - S. Niakate 41, Bruma 51, A. Castro 90+4)

Napoli - Real Madryt 2:3
(L. Ostigard 19, P. Zieliński 54-z karnego - Vinicius Junior 27, J. Bellingham 34, A. Meret 78-sam.)