Hiszpania drugim finalistą Ligi Narodów. O trofeum zagra z Chorwacją

Po zwycięstwie 2:1 nad Włochami Hiszpanie awansowali do niedzielnego finału w Rotterdamie.

Publikacja: 15.06.2023 23:14

Hiszpański napastnik Joselu świętuje zdobycie gola dla swojej drużyny podczas półfinałowego meczu pi

Hiszpański napastnik Joselu świętuje zdobycie gola dla swojej drużyny podczas półfinałowego meczu piłki nożnej Ligi Narodów UEFA pomiędzy Hiszpanią a Włochami

Dla Włochów ten mecz w Enschede nie mógł zacząć się gorzej. Doświadczony Leonardo Bonucci chciał się zabawić z Hiszpanami, ale przez jego nieodpowiedzialne zachowanie przy wyprowadzaniu piłki drużyna już w trzeciej minucie straciła bramkę.

Hiszpania wygrywała po trafieniu Yeremiego Pino. 20-letni skrzydłowy Villarrealu strzelił swojego drugiego gola w reprezentacji. Radość Hiszpanów trwała jednak krótko, bo już kilka minut później debiutujący w kadrze Robin Le Normand zatrzymał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Ciro Immobile.

Do końca meczu pozostawało jeszcze mnóstwo czasu. Bramka Davide Frattesiego po interwencji VAR została anulowana (spalony). Okazje stwarzali sobie też Hiszpanie, obaj trenerzy w drugiej połowie sięgnęli po świeżą krew z ławki, ale zanosiło się, że - podobnie jak w środę w pierwszym półfinale - potrzebna będzie dogrywka.

Aż przyszła 88. minuta, piłka po strzale Rodriego odbiła się od dwóch Włochów i spadła pod nogi Joselu, który z bliska pokonał Gianluigiego Donnarummę. Napastnik Espanyolu pojawił się na boisku ledwie cztery minuty wcześniej.

Włosi chcieli zmazać plamę po przegranych barażach o mundial w Katarze i słabym początku eliminacji Euro 2024. Znów im nie wyszło. Na pocieszenie pozostał mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzą się z Holandią.

Hiszpanie drugi raz z rzędu staną przed szansą wygrania Ligi Narodów. Takiego trofeum jeszcze nie mają (dwa lata temu porażka z Francją), ale muszą w niedzielę pokonać groźną Chorwację.

Liga Narodów
Półfinał

Hiszpania - Włochy 2:1
(Y. Pino 3, Joselu 88 - C. Immobile 11-z karnego)

Mecz o trzecie miejsce
Holandia - Włochy (niedziela, 15.00)
Finał
Chorwacja - Hiszpania (niedziela, 20.45)

Transmisje w TVP Sport i Polsacie Sport Extra, finał także w TVP 1

2 / 3
Finały Ligi Narodów: W środę Holandia - Chorwacja, w czwartek Hiszpania - Włochy
Mundial 2022
Weteran Sergio Busquets i młodzież
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców