Liga Mistrzów: PSG przegrywa w Manchesterze. Kłopoty Atletico

Manchester City wygrał z PSG 2:1 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Piłkarze Pepa Guadioli zapewnili sobie pierwszej miejsce w grupie. Liverpool i Ajax Amsterdam z kompletem zwycięstw.

Publikacja: 24.11.2021 23:22

We wtorek Robert Lewandowski efektownym golem z przewrotki pomógł Bayernowi Monachium w osiągnięciu kolejnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Manchester United zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Juventus z Wojciechem Szczęsnym przegrał na wyjeździe w Londynie 0:4.

W środę większość kibiców obserwowała rywalizację Manchesteru City z PSG. Mimo braku Kevina De Bruyne i Jacka Grealisha, Anglicy zdominowali pierwszą połowę spotkanie. Byli bliscy strzelenia bramki, ale na ratunek Paryżanom przychodził Keylor Navas. Po uderzeniu Guendogana piłka uderzyła w słupek.

Po zmianie stron Paryżanie niespodziewanie wyszli na prowadzenie, bramkę zdobył Kylian Mbappe. Gospodarzom remis dała bramka Raheem Sterlinga, a na prowadzenie zespół wyprowadził Gabriel Jesus. Manchester City zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca w grupie.

W drugim meczu tej grupy RB Lipsk pewnie pokonał Club Brugge 5:0.

W grupie B Liverpool pokonał FC Porto 2:0 i z prowadzi z kompletem zwycięstw. W Madrycie Atletico niespodziewanie przegrało z Milanem 0:1.

Ajax Amsterdam wygrał swoje piąte spotkanie w grupie C. W środę na wyjeździe Holendrzy pokonali Besiktas 1:2. Po pokonaniu Borussii Dortmund 3:1, awans do fazy pucharowej zapewnił sobie Sporting.

W grupie D zwycięstwa faworytów. Real Madryt pokonał na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol 0:3, a Inter Mediolan pokonał Szachtar Donieck 2:0. Mołdawianie będą wiosną grali w Lidze Europy. Real i Inter zmierzą się w Madrycie w meczu ostatniej kolejki. Zwycięstwo Włochów da im pierwsze miejsce w grupie.