Liga Mistrzów: Liverpool musi wygrać. Juventusowi wystarczy remis

Liverpool musi pokonać FC Basel, Juventusowi do awansu wystarczy remis w meczu z Atletico.

Aktualizacja: 09.12.2014 09:05 Publikacja: 09.12.2014 01:00

Kiedy wicemistrzowie Anglii po pięciu latach wrócili do piłkarskiej elity, na Anfield zapanowała euforia. Gdy wylosowali grupę z FC Basel i debiutantem z Bułgarii Łudogorcem Razgrad, doszły wielkie nadzieje, że zostaną w niej na dłużej. Dziś tę atmosferę święta może przerwać mistrz Szwajcarii. Już raz z Liverpoolem wygrał, a 12 lat temu – też w ostatnim meczu grupowym – zremisował, choć prowadził u siebie do przerwy aż 3:0, ale i tak wyrzucił Anglików za burtę. Czy historia się powtórzy?

– Będziemy mieli wsparcie trybun, to doda nam energii – mówi Brendan Rodgers.          – Przed rokiem w Lidze Europejskiej potrzebowaliśmy w rewanżu z Zenitem Sankt Petersburg dwubramkowego zwycięstwa. Pierwsi straciliśmy gola, ale dzięki kibicom się podnieśliśmy, wygraliśmy 3:1 i do końca walczyliśmy o awans.

Carlo Ancelotti, którego Real dwa tygodnie temu pokonał na wyjeździe FC Basel 1:0 i jako jedyny zdobył komplet punktów w pięciu spotkaniach LM, większe szanse na awans daje jednak Szwajcarom. – Są w lepszej formie. Imponują przygotowaniem fizycznym i organizacją gry – tłumaczy trener Królewskich.

Juventus, próbujący nawiązać do lat świetności, Europę miał podbić już w zeszłym sezonie, ale w Lidze Mistrzów potknął się o Galatasaray Stambuł, a marzenia o triumfie w Lidze Europejskiej na własnym stadionie wybiła mu z głowy w półfinale Benfica.

Mistrzowie Włoch są w niezłej sytuacji. Zmierzą się dziś z pewnym awansu Atletico. Zakładając, że Olympiakos pokona Malmoe, Juventus nie może w Turynie przegrać, bo ma gorszy bilans meczów niż Grecy. Jeśli zwycięży różnicą dwóch bramek, wyprzedzi Atletico i wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca.

DZIŚ GRAJĄ (wszystkie mecze o 20.45)

Grupa A

Olympiakos Pireus – Malmoe FF; Juventus Turyn – Atletico Madryt (nSport+)

1. Atletico     5     12     14-3

2. Juventus     5     9     7-4

3. Olympiakos     5     6     6-11

4. Malmoe     5     3     2-11

Grupa B

Liverpool – FC Basel (Canal+ Sport); Real Madryt – Łudogorec Razgrad (Canal+ Family)

Multiliga od 20.40 w Canal+ Family 2

Na czerwono drużyny, które już awansowały do 1/8 finału.

2 / 3
Wywiesił na stadionie baner "Strefa wolna od LGBT". Polonia Warszawa nałożyła zakaz klubowy
Trzy gole Jesusa Imaza. Jagiellonia wygrywa 4:0
Polskie drużyny w walce o europejskie puchary. Wszyscy chcą się dostać na salony
Mieli grać w europejskich pucharach, wkrótce mogą przestać istnieć. Ukraiński klub na skraju upadku
Kim jest Leny Yoro - nastolatek, za którego Manchester United zapłacił fortunę?