PKO Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Górnika Zabrze

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 1:0 w meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy - informuje Onet.

Aktualizacja: 26.07.2019 20:25 Publikacja: 26.07.2019 20:11

W pierwszej kolejce Górnik Zabrze zremisował z Wisłą Płock, Zagłębie Lubin podzieliło się punktami z Cracovią. Oba zespoły grały więc o pierwsze zwycięstwo w sezonie - podaje Onet.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w wydarzenia godne uwagi. Piłkarzom Górnika i Zagłębia gra nie kleiła się, brakowało groźnych akcji i sytuacji podbramkowych.

Decydująca o wyniku okazała się akcja z 73 minuty. Po wymianie podań z Łukaszem Wolsztyńskim Boris Sekulić dośrodkował z prawego skrzydła, a Jesus Jimenez uderzył bez przyjęcia w długi róg i pokonał bramkarza gości.

W końcówce zawodnicy Zagłębia próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie udało im się sforsować obrony Górnika.

W trzeciej kolejce Zagłębie Lubin zmierzy się z Jagiellonią Białystok, Górnik Zabrze zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
Bramka: Jesus Jimenez (73)

2 / 3
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców