Ekstraklasa: Klęska ŁKS-u, tryumf Arki

Arka Gdynia wygrała w Łodzi z ŁKS-em Łódź aż 4:1 w meczu 9. kolejki Ekstraklasy - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 21.09.2019 17:31 Publikacja: 21.09.2019 17:22

Dla ŁKS-u była to już siódma porażka z rzędu - zauważa Onet. Z zaledwie czterema punktami łodzianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Ich sobotni rywale, Arka, dzięki zwycięstwu awansowała z przedostatniego na drugie od końca miejsce w tabeli Ekstraklasy.

ŁKS pierwszego gola stracił już w 21 minucie spotkania - Gruzin Dawit Schirtladze dobił wówczas do bramki po sparowanym przez Arkadiusza Malarza strzale Michała Nalepy.

W 43. minucie Schirtladze podwyższył prowadzenie Arki po tym jak znalazł się w sytuacji sam na sam z Malarzem po błędzie obrońcy ŁKS-u.

W 52. minucie ŁKS strzelił gola kontaktowego - Rafał Kujawa na raty (pierwszy strzał bramkarz Arki obronił) pokonał golkipera gości.

Nadzieję na remis trwały krótko - bo już sześć minut później rozgrywający dobry mecz Schirtladze podał do Jakuba Waszczyka, ten wycofał piłkę do Michała Nalepy, a Nalepa pewnym strzałem pokonał Malarza.

Wynik meczu ustalił w 72. minucie Maciej Jankowski - wykorzystując kolejne udane zagranie Schirtladze.

2 / 3
Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów