Aktualizacja: 20.03.2025 06:52 Publikacja: 01.12.2022 13:18
Polska raz grała z Francją na mundialu - i wygrała 3:2. Jednego z goli w tym meczu zdobył Janusz Kupcewicz (pierwszy z lewej)
Foto: Jan Morek, PAP
Pod koniec lat pięćdziesiątych działacze PZPN uznali odznakę związku za niezbyt efektowną i postanowili opracować nową. - A może coś takiego - powiedział sekretarz generalny Leszek Rylski, szkicując białego orła, stojącego na brązowej piłce. A nad nią napis PZPN, w którym litery mają kolor biały i czerwony.
Działacze przyklasnęli i w ten sposób związek doczekał się nowej odznaki. Nie pomyślano tylko o tym, że niemal identyczny herb mają już Francuzi. Różnica sprowadzała się do ornitologii. My mieliśmy orła, a oni koguta.
FIFA sprawdza, w jaki sposób szef kuchni celebrytów Salt Bae i kilka innych osób dostało się na murawę stadionu po zakończeniu finału mundialu w Katarze.
Wielki tłum witał piłkarzy Argentyny w alei 9 lipca w Buenos Aires, gdzie wspaniałe budynki przypominają, że 100 lat temu to była stolica jednego z najbogatszych krajów świata.
Rozmowa z Hubertem Kostką, złotym medalistą olimpijskim z 1972 roku, wybitnym bramkarzem i trenerem, 11-krotnym mistrzem Polski jako zawodnik oraz szkoleniowiec
Szymon Marciniak chciał zostać piłkarzem i pewnie jak każdy chłopak śnił o finale mundialu. Marzenie spełnił jako sędzia. I wypadł w niedzielę nie gorzej niż bohaterowie wieczoru - Leo Messi i Kylian Mbappe.
Argentyna i Francja rozegrały jeden z najpiękniejszych finałów. Nie zawsze tak bywało, ale przynajmniej o kilku warto pamiętać, bo miały swoich bohaterów, takich jak w niedzielę Leo Messi i Kylian Mbappe.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
„Spędziłem w Katarze ponad miesiąc, relacjonując mundial, nie tylko ten na boiskach. I właściwie do dziś nie wiem, co było prawdą, a co fikcją” – mówi Kamil Kołsut w rozmowie z Cezarym Szymankiem.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak dronów na miasto Kropywnycki. Ukraińcy atakowali obwód woroneski, saratowski i rostowski.
Biały Dom zapowiedział, że prezydent Donald Trump 20 marca podpisze rozporządzenie wykonawcze, którego celem jest zlikwidowanie Departamentu Edukacji. Trump zapowiadał taki ruch w kampanii wyborczej.
Izraelska armia poinformowała o przechwyceniu w czwartek nad ranem rakiety wystrzelonej z terytorium Jemenu.
Litwa i Komisja Europejska prowadzą dochodzenie w sprawie ogórków, które trafiły na litewski rynek od polskich dostawców. Choć występują jako produkt ukraiński, to w rzeczywistości to ogórki wyhodowane w Rosji. A na Litwie, w odróżnieniu m.in. od Polski, obowiązuje całkowity zakaz importu żywności wyprodukowanej w Rosji.
Według danych Eurostatu, rumuński PKB na głowę mieszkańca nieco przekroczył w roku 2023 poziom Węgier oraz Polski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie zapowiadają rozmowy z Rosjanami na temat szczegółów dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej.
Chcemy, żeby płace nauczycieli były stabilne, konkurencyjne w stosunku do innych płac w gospodarce. Sejm pracuje nad ich powiązaniem ze średnią krajową – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer.
Jest wola polityczna rządu, aby projekt został przyjęty przez parlament jeszcze przed majowymi wyborami prezydenckimi – mówi Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska. Ujawnia szczegóły mrożenia cen energii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas