„Frankfurter Allgemeine Zeitung” zdecydowanie krytykuje: „Dzień przed meczem Anglików, których kapitan Harry Kane chciał założyć tę opaskę, podobnie jak inni Europejczycy, FIFA ogłosiła: Każdy, kto nosił ‘One Love’ na ramieniu, ryzykuje narażenie się na kary sportowe. Prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) nie sprecyzował, czy będą wykraczały poza żółtą kartkę czy odjęcie punktów, o czym informowano w poniedziałek. (...) Z jaką satysfakcją FIFA pozwoliła Europejczykom wpaść w zasadzkę, pokazuje ‘oferta’, którą złożyła w zamian: w swoim stylu, przesyconym cynizmem, FIFA podała, że opaska, która według niej była przeznaczona do noszenia dopiero od ćwierćfinałów, może być noszona od zaraz. Widnieje na niej napis ‘No discrimination’ (pol. ‘Nie dla dyskryminacji’). Infantino (prezes FIFA – red.) nie chodzi zatem o ten przekaz. Chodzi mu o władzę”.
Czytaj więcej
FIFA odrzuciła pasek znajdujący się wewnątrz wyjazdowej koszulki reprezentacji Belgii z powodu słowa "Miłość" wewnątrz kołnierzyka - poinformował rzecznik reprezentacji
„Berliner Zeitung” pisze w ostrych słowach: „Afera z opaską ‘One Love’ nie zasługuje nawet na oburzenie; skorumpowany system federacji FIFA prezentuje się tu jako farsa, która może trwać dalej tylko dlatego, że wszyscy zaangażowani odrzucili w szatni swą moralną i osobistą integralność. W historii mundiali próby pogodzenia palących problemów społecznych i politycznych z potrzebami futbolu, dla którego wartości nie odgrywają większej roli, zawsze skazane były na niepowodzenie. W Katarze wydaje się jednak, że tak popularny sport, jakim jest piłka nożna, pogrąża się w spirali śmieszności”.
„Stuttgarter Zeitung” mocno podkreśla: „FIFA zakazuje używania symbolu wskazującego na prawa człowieka. Mundial w Katarze, który od chwili przyznania go temu krajowi był już skandalem, osiągnął w ten sposób swój kolejny, negatywny punkt kulminacyjny. Jego organizatorzy teraz otwarcie wysyłają tolerancję, różnorodność i równość na pustynię, a prawom człowieka pokazują czerwoną kartkę. Jest to działanie haniebne, ale nie powinno budzić zdziwienia. Ten kolejny skandal tylko podkreśla postawę FIFA i gospodarzy mistrzostw, którzy chcą politycznie uciszyć piłkarzy. Niech sobie kopią tę piłkę, ale deklaracje polityczne, które wykraczają poza ograniczony horyzont federacji FIFA i emira Kataru, są wysoce niepożądane”.
Czytaj więcej
Amerykański dziennikarz został na krótko zatrzymany w poniedziałek, kiedy próbował wejść na stadion Mistrzostw Świata w Katarze, mając na sobie tęczową koszulkę wspierającą społeczność LGBTQ w kraju, gdzie związki osób tej samej płci są nielegalne.