Aktualizacja: 22.11.2017 19:25 Publikacja: 22.11.2017 18:10
Celem Justyny Kowalczyk w tym sezonie będę igrzyska olimpijskie w Pjongczang
Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak
Ruka Triple to biegowy fragment zawodów Ruka Nordic 2017 (także z udziałem skoczków, dwuboistów i gościnnie św. Mikołaja prosto z Rovaniemi), wszystko wokół stadionu obok dużej skoczni Rukatunturi, około 25 km od Kuusamo, na północy Finlandii.
Trzydniówka biegowa w Ruce to najpierw sprinty stylem klasycznym kobiet i mężczyzn – w piątek, 25 listopada od 12.30 czasu polskiego; w sobotę od 10.45 bieg na 10 km pań st. klasycznym, o 12.30 panowie pobiegną tak samo na 15 km, wreszcie w niedzielę podsumowanie: biegi pościgowe stylem łyżwowym – kobiety na dystansie 10 km (9.45), mężczyźni o pięć km więcej (12.). Transmisje w TVP 2 i Eurosporcie 1.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Therese Johaug wygrała w Oberstdorfie po raz drugi – po biegu łączonym, bieg na 10 km stylem dowolnym. To 12 złoty medal Norweżki w mistrzostwach świata
W Oberstdorfie będzie bitwa Norwegii z resztą świata w biegach, skokach i kombinacji. Poza skokami Polska nie ma w tym starciu armat.
Michał Rynkowski, Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA o kontrolach w czasach koronawirusa, kolarzach pod specjalnym nadzorem i o tym czy branie dopingu teraz ma sens z punktu widzenia nieuczciwego sportowca.
Justyna Kowalczyk i trener Aleksander Wierietielny tworzyli związek niebanalny. Dowodzili przez lata, że ludzi może połączyć etos pracy, upór i niechęć do pustosłowia.
Bartosz Zmarzlik, żużlowy mistrz świata, został wybrany Sportowcem Roku 2019 w 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Drugie miejsce w plebiscycie zajął kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Trzeci był młociarz Paweł Fajdek.
Policyjne naloty w Seefeld i Erfurcie, rozbita siatka dopingowa, piątka narciarzy w areszcie – to wiadomość ważniejsza niż kolejne dwa złote medale mistrzostw świata dla Norwegii.
W finale sprintu drużynowego pań Justyna Kowalczyk i Monika Skinder zajęły 10. miejsce. Norweżki były dopiero trzecie, za Szwecją i Słowenią. U panów Norwegowie wyprzedzili Rosjan i Włochów. Polacy nie awansowali do finału
Największą gwiazdą trwających mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym ma szansę zostać Therese Johaug. Norweska mistrzyni biegów po wpadce dopingowej wróciła silna jak nigdy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas