Aktualizacja: 21.11.2024 09:53 Publikacja: 20.03.2024 03:00
Christian Horner – szef zespołu Red Bull Racing
Foto: AFP
Po różnych stronach barykady stoją szef zespołu Christian Horner oraz lider ekipy, mistrz świata Max Verstappen, a także wspierana przez kierowcę szara eminencja ekipy Red Bull Racing, wyścigowy doradca całego koncernu Helmut Marko.
Ich zwierzchnicy, czyli władze firmy, zdają się być podzieleni, jeśli chodzi o wsparcie obu stron konfliktu. Reprezentujący ich dyrektor zarządzający Oliver Mintzlaff jest człowiekiem spoza świata wyścigów, ten były biegacz długodystansowy specjalizował się dotąd w piłce nożnej. Może mu to utrudnić prawidłowe odczytanie priorytetów w sporach pomiędzy kluczowymi postaciami zespołu wyścigowego.
Zimą światem F1 wstrząsnęły wieści o przenosinach Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari, ale równie ważny wydźwięk ma ogłoszona niedawno decyzja Adriana Neweya. Legendarny konstruktor opuszcza Red Bulla.
Miał być kolejnym bogaczem, którego oskubią, ale grabie grabiły w drugą stronę. Toto Wolff, który ma polskie korzenie, na lata zdominował Formułę 1 i zarobił miliony.
GP Bahrajnu rozpocznie najbardziej pracowity sezon w blisko 75-letniej historii Formuły 1. Faworytem rozpisanej na 24 rundy rywalizacji jest Max Verstappen.
Sezon Formuły 1 ruszy na początku marca w Bahrajnie, a na razie kibice emocjonują się prezentacjami tegorocznych samochodów oraz barw.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Brytyjczyk Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing w Formule 1 został objęty wewnętrznym dochodzeniem zleconym przez głównego sponsora ekipy. Zarzutów nie podano, nieoficjalnie chodzi o nieobyczajne zachowanie wobec jednej z pracownic
Kamala Harris, wiceprezydent USA ujawniła w wywiadzie, że jest wielką fanką Formuły 1. Kandydatka na urząd prezydenta ma także wyraźnego faworyta wśród 20 pilotów F1.
Juergen Klopp został zatrudniony przez Red Bulla. Od stycznia 2025 roku będzie pełnił funkcję globalnego szefa piłki nożnej, czyli będzie wspierał rozwój klubów sponsorowanych przez austriacki koncern.
Formuła 1 dąży do tego, aby stać się bardziej ekologicznie zrównoważona. Kolejne istotne zmiany w przepisach zaplanowano na rok 2026. Światowe stowarzyszenie sportów motorowych FIA prezentuje, jak będą wyglądać nowe samochody F1. Mają być węższe, krótsze i lżejsze, a w wyprzedzaniu powinno pomóc elektryczne doładowanie.
Zimą światem F1 wstrząsnęły wieści o przenosinach Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari, ale równie ważny wydźwięk ma ogłoszona niedawno decyzja Adriana Neweya. Legendarny konstruktor opuszcza Red Bulla.
Podczas GP San Marino w 1994 roku był jednym z najczarniejszych weekendów Formuły 1. Seria poważnych wypadków, które kosztowały życie Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Senny, sprowadziła F1 na skraj przepaści.
Max Verstappen, bo o niego tu chodzi znany jest ze swojej tradycji tworzenia unikalnych kasków na amerykańskie wyścigi Formuły 1. Podczas nadchodzącego GP Miami (05.05) pojedzie w specjalnie zaprojektowanym kasku. Tym razem fani zainteresowali się nowym kaskiem już przed wyścigiem.
Przełom kwietnia i maja w świecie Formuły 1 oznacza smutne wspomnienia. 30 lat temu weekend na włoskim torze Imola przyniósł podwójną tragedię. Podczas sobotnich kwalifikacji zginął debiutant Roland Ratzenberger, a na początku niedzielnego wyścigu śmiertelnemu wypadkowi uległ trzykrotny mistrz świata Ayrton Senna.
Ryoyu Kobayashi pobił rekord świata w długości skoku narciarskiego. Japończyk poszybował na odległość 291 m. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) tego wyniku nie zamierza jednak zatwierdzić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas