Christian Horner w opałach. Wewnętrzne dochodzenie wobec szefa Red Bull Racing F1

Brytyjczyk Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing w Formule 1 został objęty wewnętrznym dochodzeniem zleconym przez głównego sponsora ekipy. Zarzutów nie podano, nieoficjalnie chodzi o nieobyczajne zachowanie wobec jednej z pracownic

Publikacja: 07.02.2024 12:38

Christian Horner podczas Grand Prix Las Vegas w 2023 r.

Christian Horner podczas Grand Prix Las Vegas w 2023 r.

Foto: PAP/Panoramic

Horner ma 50 lat, od 2005 roku kieruje z Milton Keyens w Wielkiej Brytanii stajnią wyścigową należącą do austriackiego producenta napojów energetycznych. W tym okresie zyskał reputację osoby twardo walczącej o swe interesy, ale odnoszącej także ogromne sukcesy. Pod jego ręką cztery tytuły mistrza kierowców F1 zdobył Sebastian Vettel (2010–2013), teraz gwiazdą jest Max Verstappen, najlepszy w latach 2021–2023. Ekipa prowadzona przez Hornera ponadto zdobyła sześć razy mistrzostwo konstruktorów. 

Oficjalna informacja, że firma Red Bull zleciła śledztwo w sprawie Christiana Hornera, na razie nie wyjaśnia wiele. W stosownym oświadczeniu napisano: „Po otrzymaniu informacji o pewnych zarzutach firma wszczęła niezależne dochodzenie. Proces ten, który już się toczy, jest prowadzony przez zewnętrznego adwokata-specjalistę. Firma traktuje takie sprawy niezwykle poważnie i dochodzenie zostanie zakończone tak szybko, jak to będzie praktycznie możliwe. W tej chwili nie byłoby właściwe dalsze komentowanie sprawy”. 

Czytaj więcej

Lewis Hamilton wsiądzie do Ferrari

Doniesienia mediów. Christian Horner „przekroczył granice”?

Te słowa pojawiły się wkrótce po sugestii w holenderskiej gazecie „De Telegraaf”, że szef Red Bull Racing mógł „przekroczyć granice” w przypadku jednej z pracownic zespołu. Według brytyjskiego „Timesa” mogła ona postawić zarzuty, co skłoniło Red Bulla do podjęcia natychmiastowych działań. 

Pierwsza wiadomość o śledztwie pojawiła się w poniedziałek, kiedy Horner był w trakcie spotkania z pozostałymi dziewięcioma szefami zespołów i prezydentem Formuły 1 Stefano Domenicalim. Według doniesień wielu mediów Horner zaprzeczył jakimkolwiek zarzutom i zamilkł. Brytyjczyk nie został zawieszony, nadal pracuje w Milton Keynes i, mimo sugestii, nie planuje (na razie) ustąpić ze stanowiska szefa ekipy i dyrektora generalnego zespołu wyścigowego.

Czytaj więcej

Formuła 1 w Las Vegas. Amerykański sen królowej motorsportu

W 2015 roku, po pozostawieniu poprzedniej partnerki życiowej, Horner ożenił się z gwiazdą muzyki pop Geri Halliwell ze Spice Girls. W zeszłym roku za zasługi dla rozwoju sportów motorowych otrzymał tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego.

Formuła 1
Wojna domowa u mistrzów świata. Wyścigowa potęga Red Bulla trzęsie się w posadach
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Formuła 1
Formuła 1. Startuje Grand Prix Bahrajnu, faworyt jest tylko jeden
Formuła 1
Formuła 1. Moda na karbon
Formuła 1
Lewis Hamilton wsiądzie do Ferrari
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Formuła 1
Lewis Hamilton o krok od Ferrari. Sensacyjny transfer w Formule 1