Polska-Austria. Piotr Zieliński ocenia porażkę na Euro 2024. "Mogliśmy prowadzić"

- Mówimy sobie w szatni, że wychodzimy ostro, ruszamy, ale nic nie ruszyliśmy i znowu to oni strzelili gola, później cofnęli się i było ciężko - powiedział po meczu Polska-Austria na Euro 2024 Piotr Zieliński oceniając, że Polacy przespali pierwszy kwadrans spotkania.

Publikacja: 21.06.2024 20:31

Piotr Zieliński ocenił mecz Polska-Austria na Euro 2024

zew

W piątek w swym drugim meczu na Euro 2024 Polska przegrała z Austrią 1:3. Podopieczni Michała Probierza stracili bramkę już w 9. minucie po golu Gernota Traunera — Austriacy zdominowali Biało-Czerwonych w pierwszej części meczu.

Polska-Austria. Słaby początek, słaby koniec polskich piłkarzy

Później przewagę zyskali Polacy, a dobry okres swojej gry przypieczętowali bramką, którą w 30. minucie zdobył Krzysztof Piątek. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i było 1:1. W drugiej połowie bramki strzelali już jednak tylko Austriacy. Najpierw w 66. minucie prowadzenie zespołowi Ralfa Rangnicka przywrócił Christoph Baumgartner, a wynik spotkania ustalił w 78. minucie z rzutu karnego Marko Arnautović. Oszołomiona stratą trzeciej bramki reprezentacja Polski mogła w końcówce stracić jeszcze dwa gole, ale austriackim piłkarzom zabrakło skuteczności, dobrze w bramce spisywał się też Wojciech Szczęsny.

Po dwóch meczach na Euro 2024 Polska ma zero punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D z ujemnym (-3) bilansem bramek. Słabo w piątek spisywała się polska obrona. Przy pierwszej bramce dla Austrii strzelec gola był niepilnowany, przy drugim golu polscy piłkarze pozwolili Austriakom swobodnie rozegrać akcję, zaś Wojciech Szczęsny faulował w polu karnym, gdy austriacki napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam po błędzie Biało-Czerwonych w środku pola.

Piotr Zieliński po meczu Polska-Austria: Mogliśmy prowadzić

Co nie zadziałało w drużynie Polski w meczu z Austrią? - Ciężko powiedzieć - powiedział w pomeczowej rozmowie z TVP Sport kapitan reprezentacji Polski Piotr Zieliński. - Źle weszliśmy w mecz. Pierwsze piętnaście minut sobie biegaliśmy, nawet nie przeszkadzaliśmy. Dostaliśmy gonga - relacjonował.

Piłkarz, który w nowym sezonie będzie grał w Interze Mediolan dodał, że potem gra Biało-Czerwonych wyglądała lepiej. - Druga część pierwszej połowy na pewno była w naszym wykonaniu lepsza, mogliśmy nawet strzelić dwie bramki i prowadzić, ale tak się nie stało i przegrywamy - powiedział.

- Mówimy sobie w szatni, że wychodzimy ostro, ruszamy, ale nic nie ruszyliśmy i znowu to oni strzelili gola, później cofnęli się i było ciężko - dodał Zieliński.

Piotr Zieliński i Christoph Baumgartner podczas meczu Euro 2024 Polska-Austria

REUTERS/Annegret Hilse

Polska-Francja. Piotr Zieliński: Trzeba zagrać jak najlepiej

Zdaniem rozgrywającego reprezentacji, gdy Polacy byli przy piłce i próbowali rozegrać akcje, to było "fajnie". - Nawet od obrony wychodziliśmy, chyba się nie baliśmy - mówił. Zapewnił, że podopieczni Michała Probierza chcieli wygrać mecz z Austrią. - Chcieliśmy wygrać to spotkanie dla nas samych, dla Polaków. Ilu Polaków było z nami, rodaków, przed telewizorami, wszędzie. Niestety, znowu się nie udało - zaznaczył.

Piotr Zieliński podkreślił, że na Euro 2024 Polska zagra jeszcze z Francją. - Trzeba zagrać jak najlepiej, zobaczymy, co będzie - stwierdził.

Pomocnik reprezentacji nie zgodził się z opinią, że w środku boiska było mało miejsca na rozegranie akcji. - Było bardzo dużo miejsca - ocenił zaznaczając, że polscy piłkarze nie zawsze to wykorzystywali. - Grało dwóch napastników, trener postawił na fizyczność. Krzysiu (Piątek - red.) strzelił bramkę, Adam (Buksa - red.) robił swoje - mówił Zieliński.

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
Euro 2024
Z akademika na piłkarskie salony. Rodri - najlepszy zawodnik Euro 2024
Euro 2024
Finał Euro 2024. Hiszpania - Anglia. Triumf pięknego futbolu, Anglicy znów z pustymi rękami