Euro 2020: Sensacyjna wygrana Finlandii

Pierwsza sensacja podczas Euro 2020 stała się faktem. Debiutujący na mistrzostwach Europy Finowie pokonali w Kopenhadze reprezentację Danii 1:0. Mecz toczył się jednak w cieniu dramatu Christiana Eriksena, który pod koniec pierwszej połowy padł na murawę i otarł się o śmierć.

Aktualizacja: 12.06.2021 21:41 Publikacja: 12.06.2021 21:37

Nie o takiej inauguracji długo wyczekiwanego Euro 2020 marzyli kibice na całym świecie. W 43. minucie spotkania Danii z Finlandią rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze, cały piłkarski świat wstrzymał oddech. Na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem runął Christian Eriksen. Gwiazdorowi duńskiej reprezentacji na pomoc ruszyli koledzy z zespołu, a bezcenna mogła okazać się interwencja kapitana drużyny, Simona Kjaera, który wyciągnął zawodnikowi Interu Mediolan język z ust i ustawił go w bezpiecznej pozycji do momentu aż opieką otoczyły Eriksena służby medyczne.