Miedwiediew i Thiem w finale Masters

Rafael Nadal nie będzie mistrzem ATP Finals po raz pierwszy, Novak Djoković po raz szósty. W półfinałach tegorocznego turnieju lepsi byli ci młodsi: Daniił Miedwiediew i Dominic Thiem.

Aktualizacja: 22.11.2020 12:02 Publikacja: 22.11.2020 10:48

Najpierw austriacki mistrz US Open 2020 odwrócił losy spotkania z liderem rankingu światowego pokonując po trzech godzinach Djokovicia 7:5, 6:7 (10-12), 7:6 (7-5). Mecz był wyjątkowo twardy, na wyniszczenie, rezultat nie do przewidzenia.

W drugim secie Austriak miał cztery piłki meczowe, nie dał rady ich wykorzystać. Serb prowadził w decydującym tie-breaku już 4-0, lecz Thiem w tym fragmencie rywalizacji okazał niezwykłą odporność, wygrał sześć kolejnych wymian, atakując bez żadnych obaw i zdołał wyrwać rywalowi zwycięstwo.

Miedwiediew zaczął spotkanie z Rafaelem Nadalem od przegranego seta, wydawał się tracić siły w drugim, przegrywał już 4:5 i odbierał serwis Hiszpana. W tym najbardziej potrzebnym momencie zebrał jednak siły, wyrównał, następnie w efektowny sposób najpierw zwyciężył w tie-breaku, potem w trzecim secie. Końcowy wynik: 3:6, 7:6 (7-4), 6:3.

Niedzielny finał Miedwiediew – Thiem rozpocznie się o 19. Wcześniej, o 16.30 mecz o tytuł w londyńskiej hali O2 rozegrają debliści: Juergen Melzer i Edouard Roger-Vasselin kontra Wesley Koolhof i Nikola Mektić.

> Londyn. ATP Finals 2020

Półfinał: D. Thiem (Austria) – N. Djoković (Serbia) 7:5, 6:7 (10-12), 7:6 (7-5); D. Miedwiediew (Rosja) – R. Nadal (Hiszpania) 3:6, 7:6 (7-4), 6:3.

Półfinał debla: W. Koolhof (Holandi) i N. Mektić (Chorwacja) – M. Granollers (Hiszpania) i H. Zeballos (Argentyna) 6:3, 6:4; J. Melzer (Austria) i E. Roger-Vasselin (Francja) – R. Ram (USA) i J. Salisbury (W. Brytania) 6:7 (4-7), 6:3, 11-9.