Nadal i Murray: na Wimbledon za wcześnie

Wpadki mistrzów w turniejach ATP na trawie: Rafael Nadal przegrał w Halle z Dustinem Brownem, Andy Murray w Londynie z Radkiem Stepankiem

Publikacja: 12.06.2014 23:52

Stepanek to dziś nr 42 na świecie, bywało lepiej, ale rutyny i sprytu ma naprawdę wiele. Pokonał Murraya, choć w pierwszym secie musiał bronić ośmiu piłek setowych, choć ma 35 lat na karku i zdrowie nieco nadszarpnięte tenisem.

Szkot bronił tytułu na kortach Queen's Club, pierwszy mecz wygrał, drugi go zawstydził, bo wszystko działo się na oczach nowej trenerki Amelie Mauresmo, no i przerwał ładną passę 19 zwycięstw na kortach trawiastych – przed czwartkiem ostatni raz uległ Rogerowi Federerowi w finale Wimbledonu 2012.

– Wezmę teraz parę dni wolnego, muszę odpocząć, w niedzielę wrócę do gry, zagram w meczu charytatywnym "Rally for Bally" (będzie w nim także uczestniczyła Agnieszka Radwańska, impreza poświęcona jest pamięci zmarłej niedawno Eleny Baltachy), i tego samego dnia wieczorem zaczynam porządny trening – zapowiedział mistrz Wimbledonu 2013.

Cztery dni po sukcesie w Paryżu mistrz Roland Garros 2014 przegrał z Dustinem Brownem (85. ATP), Niemcem z Jamajki, którego osiągnięcia tenisowe naprawdę nie muszą budzić respektu. – Przegrałem, bo rywal grał lepiej. Mówiłem już wcześniej, że przejście z kortów ziemnych na trawę jest trudne, zwłaszcza, gdy jesteś zmęczony i nie czujesz się najlepiej. Ale starałem się – tłumaczył się Hiszpan.

Rzeczywiście na trawie nie grał długo, w zeszłym roku odpadł w Wimbledonie już w pierwszej rundzie. Kibice chyba mu wybaczą, może tylko ci, którzy lubią statystyki będą kręcić nosem – Rafael Nadal miał wygrać mecz nr 700 w karierze.

Wobec porażek wysoko rozstawionych, głównym kandydatami do pierwszych tegorocznych sukcesów na trawie pozostali Szwajcarzy: w Halle Roger Federer (choć też zaczął od przegrania seta), a w Londynie Stan Wawrinka.

>Ciekawsze wyniki:

Halle. Turniej ATP

(711 tys. euro).

1/8 finału:

D. Brown (Niemcy) – R. Nadal (Hiszpania, 1) 6:4, 6:1; R. Federer (Szwajcaria, 2) – J. Sousa (Portugalia) 6:7 (8-10), 6:4, 6:2, P. Gojowczyk (Niemcy) – M. Raonic (Kanada, 3) 6:4, 6:4.

Pary ćwierćfinałowe:

Brown – P. Kohlschreiber (Niemcy); Gojowczyk – A. Falla (Kolumbia); S. Johnson (USA) – K. Nishikori (Japonia, 4); Y. H. Lu (Tajwan) – Federer.

Londyn. Turniej ATP

1/8 finału:

S. Wawrinka (Szwajcaria, 1) – S. Querrey (USA) 6:2, 6:2; T. Berdych (Czechy, 2) – A. Mannarino (Francja) 7:6 (7-2), 6:4; R. Stepanek (Czechy, 15) – A. Murray (W. Brytania, 3) 7:6 (12-10), 6:2; M. Matosevic (Australia) – J. W. Tsonga (Francja, 5) 6:2, 6:4.

Wawrinka – Matosevic; G. Dimitrow (Bułgraia, 4) – A. Dołgopołow (Ukraina, 8); K. Anderson (RPA, 7) – Stepanek; F. Lopez (Hiszpania, 10) – Berdych.

Birmingham. Turniej WTA

(710 tys. dol.).

1/8 finału:

A. Ivanović (Serbia, 1) – L. Davis (USA) 6:1, 6:1; S. Stephens (USA, 3) – A. Riske (USA) 7:6 (7-4), 2:6, 6:1; K. Date-Krumm (Japonia) – D. Hantuchova (Słowacja, 7) 6:4, 6:0.

Ivanović – K. Koukalova (Czechy, 6); Stephens – S. Zhang (Chiny, 9); B. Zahlavova-Strycova (Czechy) – K. Flipkens (Belgia, 4); Date-Krumm – C. Dellacqua (Australia, 16).