WTA w Guadalajarze: Magdalena Fręch bije życiowe rekordy

Magdalena Fręch awansowała do półfinału WTA 500 w Guadalajarze. W turnieju tej rangi 26-letnia tenisistka z Łodzi na tym poziomie nigdy jeszcze nie grała. W poniedziałek będzie na najwyżej pozycji w karierze w światowym rankingu.

Publikacja: 14.09.2024 10:15

Magdalena Fręch

Do Meksyku Polka, obecnie na 43. miejscu w notowaniach, poleciała prosto z Nowego Jorku. Z US Open rozstała się już po pierwszej rundzie. Przegrała z Belgijką Greet Minnen (88. WTA). Wynik przyjęła – nie tylko ona – z wielkim rozczarowaniem.

Guadalajara miała zrekompensować sportowe i psychiczne straty. Występ rozpoczęła od zwycięstwa z Amerykanką Emmą Bektas (117. WTA), potem – w trzech setach – pokonała inną tenisistkę ze Stanów Zjednoczonych Ashlyn Krueger (51. WTA).

Z kim Magdalena Fręch zagra o finał w Guadalajarze?

W ćwierćfinale z piątku na sobotę polskiego czasu spotkała się z 20-letnią Kanadyjką Mariną Stakusic. Mecz trwał godzinę 45 minut. Polka w miarę pewnie wygrała 6:4, 6:3. Tylko raz – na samym początku spotkania - przegrała swój serwis. Nad rywalką górowała przede wszystkim doświadczeniem i rutyną.

Fręch w Guadalajarze gra rozstawiona z numerem piątym. Jest jeszcze jedną z nielicznych zawodniczek, która w tym turnieju nie zawodzi. Wcześniej odpadły: turniejowa „jedynka” Jelena Ostapenko i „dwójka” Danielle Collins, skreczowała rozstawiona z numerem trzecim Wiktoria Azarenka.

W półfinale wyżej notowana niż łodzianka jest tylko Francuzka Caroline Garcia (30. WTA). To z nią zagra o finał. Francuzka od dłuższego czasu znajduje się w poważnym kryzysie sportowym. Zwalnia trenerów, ponownie mówi o depresji i braku radości z tenisa. Odbudowuje się. W półfinale w tym sezonie grała tylko raz – w WTA 250 w Rouen.

Na której pozycji w rankingu WTA będzie Magdalena Fręch?

Dzięki wynikowi z Meksyku Fręch poprawi życiową pozycję w rankingu WTA. W lutym była 42., co zawdzięczała przede wszystkim znakomitemu występowi w Australian Open, w którym przegrała dopiero w czwartej rundzie z Coco Gauff.

W poniedziałek Polka awansuje na co najmniej 37. miejsce. Może być jeszcze lepiej, jeśli dalej będzie wygrywała. Fręch ponownie zostanie polską rakietą numer 2. Wyprzedzi Magdę Linette, która jest 41.

W drugim półfinale zmierzą się Kolumbijka Camila Osorio (80. WTA) z Olivia Gradecki (152. WTA). Transmisja turnieju w Canal + Sport 2.