US Open. Zagranie Igi Świątek hitem internetu. Polka sama była zaskoczona

Iga Świątek w trzeciej rundzie US Open pokonała 6:4, 6:2 Anastazję Pawluczenkową, ale więcej niż o tym zwycięstwie mówi się i pisze o nietypowym zagraniu liderki rankingu WTA.

Publikacja: 02.09.2024 14:19

Iga Świątek

Iga Świątek

Do niecodziennej akcji doszło w pierwszym secie meczu przy stanie 3:1 dla Świątek. Polka zagrała piłkę w taki sposób, że ta dostała niesamowitej rotacji, przeszła na stronę Pawluczenkowej, po czym odbiła się i wróciła na połowę Igi.

Wydawało się, że Rosjanka jest przy siatce na czas i zdąży do piłki, ale tylko bezradnie wyciągnęła rakietę i odprowadziła piłkę wzrokiem.

US Open. Niecodzienna sytuacja w meczu Igi Świątek

Sytuacja wyglądała zabawnie, jednak Pawluczenkowej nie było do śmiechu. Była w szoku. Świątek od razu ją przeprosiła. Trudno było nie złapać się za głowę. Nawet pani sędzia uśmiechnęła się pod nosem, nie dowierzając w to, co zobaczyła.

- Sama byłam zaskoczona, że wyszło mi takie zagranie - nie ukrywała Iga. Było w tym wszystkim mnóstwo szczęścia i przypadku.

“To punkt, który będzie wracał i dobijał Pawluczenkową w social mediach” - stwierdził komentator Eurosportu Marek Furjan.

Nie mylił się. Nagranie stało się natychmiast viralem przekazywanym w mediach społecznościowych. Świadkiem zdarzenia był m.in. gwiazdor Hollywood Hugh Jackman.

- Staram się nie patrzeć na telebimy, bo wiem, że jak ktoś sławny mnie ogląda, może mnie to wybić z rytmu. Próbuję być w swojej bańce. Na pewno po meczu fajnie jest usłyszeć takie rzeczy, a co dopiero spotkać takie osoby. Po to gramy w tenisa - przyznala Świątek w rozmowie z Eurosportem.

US Open. Kiedy gra Iga Świątek?

Mecz z Pawluczenkową był najlepszym występem Igi podczas tegorocznego US Open. Kolejne spotkanie liderka rankingu WTA rozegra w nocy z poniedziałku na wtorek (ok. godz. 1.00). Jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie inna Rosjanka - Ludmiła Samsonowa.

Polce ubyła w turnieju silna przeciwniczka. Tytułu nie obroni Coco Gauff. Amerykanka przegrała ze swoją rodaczką Emmą Navarro 3:6, 6:4, 3:6.