Aktualizacja: 16.03.2025 17:42 Publikacja: 21.08.2024 12:49
Badania przeprowadzone u Jannika Sinnera w marcu tego roku podczas turnieju ATP 1000 w Indian Wells dwukrotnie dały wynik pozytywny. W organizmie Włocha wykryte zostały ślady klostebolu.
Foto: DYLAN BUELL / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / GETTY IMAGES VIA AFP
Reakcja były natychmiastowe. W kilka godzin po komunikacie wydanym przez International Tennis Integrity Agency (ITIA), czyli Międzynarodową Agencję ds. Uczciwości w Tenisie i oświadczeniu tenisisty na platformach społecznościowych pojawiły się dziesiątki reakcji innych byłych i obecnych zawodników, kwestionujących tak łagodne potraktowanie zwycięzcy tegorocznego Australian Open.
Badania przeprowadzone w marcu tego roku podczas turnieju ATP 1000 w Indian Wells dwukrotnie dały wynik pozytywny. W organizmie Włocha wykryte zostały ślady klostebolu, zakazanego sterydu anabolicznego znajdującego się na na liście środków zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Za jego stosowanie grozi kara czteroletniej dyskwalifikacji. Zawodnik był zawieszany, ale za każdym razem skutecznie się odwoływał. Nie został ukarany, a pozbawiono go jedynie premii pieniężnej (325 tys. dol.) i 400 punktów rankingowych.
Iga Świątek przegrała drugi raz w ciągu miesiąca z Mirrą Andriejewą. Porażka 6:7 (1-7), 6:1, 3:6 oznacza, że Polka nie obroni tytułu w turnieju Indian Wells.
W Indian Wells Iga Świątek wciąż odnosi łatwe i bezproblemowe zwycięstwa. W ćwierćfinale brązowa medalistka igrzysk w Paryżu pokonała mistrzynię olimpijską Qinwen Zheng 6:3, 6:3 i czwarty rok z rzędu jest w w Kalifornii w najlepszej czwórce turnieju.
Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału Indian Wells i to ponownie w wielkim stylu. Polka pokonała Karolinę Muchovą, z którą do tej pory toczyła równe boje, 6:1, 6:1.
Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Pokonał go 6:4, 6:0 Alex De Minaur. I nie jest to żadna niespodzianka.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Iga Świątek w Indian Wells do tej pory pokazuje swój najlepszy tenis, ale w czwartej rundzie czeka ją pierwszy poważny sprawdzian. Rywalką Polki będzie Karolina Muchova.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Oznacza to opóźnienie prac o wiele lat. Czy wygrają interesy deweloperów z potrzebami mieszkańców?
Rosjanie mają odpowiedź na zbudowany przez Elona Muska, największy na świecie system łączności niskoorbitalnej. Firma Bureau 1440 rozpoczyna testy w zaskakującym miejscu.
Pełnomocnik zmarłej Barbary Skrzypek wydał oświadczenie. Dotyczy ono środowego przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Z tym wydarzeniem politycy PiS wiążą śmierć wieloletniej współpracowniczki Jarosława Kaczyńskiego.
Oparta na oskarżeniach narracja prawicy nie zwalnia rządu z egzaminu. Prokurator Ewa Wrzosek jest politycznie zaangażowana. A w środę mecenas Jacek Dubois drwił w serwisie X z przesłuchania Barbary Skrzypek. To ślepa uliczka rozliczeń.
Czy Polska powinna uczestniczyć w NATO-wskim programie nuclear sharing (NS)? Opinie z pewnością są podzielone. Inną sprawą jest apel o przekazanie Polsce broni jądrowej wyrażony przez Andrzeja Dudę na łamach „Financial Times”. Moim zdaniem bez wyczucia i w fatalnym momencie.
Michael Abramowitz, dyrektor rozgłośni „Głos Ameryki” - VOA, poinformował w mediach społecznościowych, że został odsunięty od pracy wraz z „praktycznie całym personelem” liczącym 1300 osób. To efekt podpisania przez Donalda Trumpa rozporządzenia o cięciu finansowania dla macierzystej agencji VOA - Agencji ds. Mediów Globalnych USA (USAGM).
Celem ubiegłorocznej Wielkiej Wyprawy Maluchów było zebranie miliona euro na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Do Polski uczestnicy wrócili z ponad 3 mln zł, ale dzięki dalszej zbiórce i licznym licytacjom ostatecznie kwota wyniosła 5 220 237,33 zł.
Pałac Prezydencki utrzymuje, że stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie rozmieszczenie w Polsce broni nuklearnej było uzgodnione z przedstawicielami rządu. Czy warto krytykować polską głowę państwa i stawać w jednym chórze z wiceprezydentem USA, czy może lepiej rozpocząć debatę o podniesieniu bezpieczeństwa kraju?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas