Wimbledon. Jannik Sinner odpada, Jasmine Paolini gra dalej

Lider rankingu ATP Jannik Sinner przegrał z Daniłłem Miedwiediewem pięciosetową tenisową batalię w ćwierćfinale Wimbledonu. W turnieju pań piękną przygodę kontynuuje Jasmine Paolini.

Publikacja: 09.07.2024 21:28

Jannik Sinner

Pół roku po Australian Open Miedwiediew wziął rewanż na 23-letnim Włochu. W Melbourne Rosjanin wypuścił wielką szansę na wygranie drugiego w karierze turnieju wielkoszlemowego po US Open 2021. Wygrał dwa pierwsze sety, by oddać Sinnerowi kolejne.

W ćwierćfinale Wimbledonu nie był zdecydowanym faworytem. Włoch ma świetny sezon. Po Australii w Rotterdamie i Miami, wystąpił w półfinale Roland Garrosa, w którym uległ Carlosowi Alcarazowi. Przed Londynem odniósł zwycięstwo na kortach trawiastych w Halle, w finale pokonując Huberta Hurkacza.

Jannik Sinner zasłabł podczas meczu

Sinner nie jest jednak niezniszczalny. Gra dużo — 41 meczów w tym sezonie przed Wimbledonem – i organizm zaczyna odczuwać skutki tenisowego maratonu. Już w drugiej rundzie, z najbardziej do tej pory rywalem Matteo Berretinim, wpadał w kryzysy, a teraz z Miedwiediewiem sprawa zrobiła się poważna.

W drugim secie „numero uno” światowego tenisa zasłabł. – Zakręciło mi się w głowie – mówił do lekarza. Wyszedł z kortu na dobre 10 minut, przyjął lekarstwa, wrócił do gry. Ale po zwycięstwie w tie-breaku pierwszego seta, tę część meczu przegrał 4:6. Włoch grał zupełnie inaczej niż ma w zwyczaju. Starał się skracać wymiany, zaskakiwać rywala skrótami. Nie był sobą.

Miedwiediew przeważał mimo, że w trzecim secie był lepszy dopiero po tie-breaku, a w czwartym uległ. Ostatnie słowo należało do Rosjanina, który drugi raz z rzędu wystąpi w półfinale Wimbledonu. Zagra w nim z Carlosem Alcarazem, który pokonał Tommy’ego Paula.

Wspaniały czas dla Jasmine Paolini

Włosi nie mają jednak powodów do rozpaczy. Przeżywają złotą erę w historii swojego tenisa. Sinner wygrał Australian Open, jest numerem 1, nie tak dawno w finale Wimbledonu grał Matteo Berrettini. Ale są też inni. Jutro w ćwierćfinale z Taylorem Fritzem zagra Lorenzo Musetti, 22-letni tenisista z Carrary to najniżej notowany (25) z ósemki tegorocznego turnieju, zadebiutuje na tym szczeblu w Wielkim Szlemie.

Furorę robi jednak Jasmine Paolini. Mierząca 163 cm, ale z wielkim uśmiechem na twarzy i ogromnym sercem do gry Włoszka z polskimi korzeniami awansowała do półfinału, wyrzucając z turnieju cichą faworytkę na finał tej części drabinki Amerykankę Emmę Navarro. Wynik 6:2, 6:1 wiele mówi w jakiej dyspozycji znajduje się Paolini.

Nie zaszkodziły jej występy na mączce. Niedawno grała przecież dobrnęła do finału Rolanda Garrosa, w którym uległa Idze Świątek. Przed Wimbledonem była siódma na świecie, będzie co najmniej piąta, a w rankingu Race, uwzględniającym wyniki z tego sezonu, zajmuje obecnie czwarte miejsce. W półfinale zmierzy się z Chorwatką Doną Vekić, która pokonała rewelacyjną Lulu Sun z Nowej Zelandii. Ma dużą szansę na kolejny wielkoszlemowy finał w tym roku i trudno o tym nie myśleć bez podziwu dla niej i dla włoskiego tenisa.

• Wimbledon. Ćwierćfinały turnieju mężczyzn
  • Daniłł Miedwiediew - Jannik Sinner (Włochy, 1) 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3
  • Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Tommy Paul (USA, 12) 5:7, 6:4, 6:2, 6:2
  • W środę zagrają: Lorenzo Musetti (Włochy, 25) - Taylor Fritz (USA, 13), Novak Djoković (Serbia, 2) - Alex De Minaur (Australia, 9).
  • Wimbledon. Ćwierćfinały turnieju kobiet
  • Donna Vević (Chorwacja) - Lulu Sun (Nowa Zelandia, kwalifikantka) 5:7, 6:4, 6:1
  • Jasmine Paolini (Wlochy, 7) - Emma Navarro (USA, 19) 6:2, 6:1
  • W środę zagrają: Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) - Barbora Krejcikova (Czechy, 31), Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Elina Switolina (Ukraina, 21).
  • Transmisje z Wimbledonu w kanałach Polsatu Sport

Pozostało 86% artykułu
2 / 3
US Open. Amerykańskie marzenie. Taylor Fritz w finale
Syn prezesa. Kim jest Jack Draper, niespodziewany półfinalista US Open?
US Open. Znamy finalistki turnieju pań
US Open. Iga Świątek po porażce: To moja wina
Aż 7,2% na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy
Iga Świątek przegrała z nerwami i Jessicą Pegulą. Zdumiewająca porażka w US Open