Aryna Sabalenka wycofała się z Wimbledonu

Aryna Sabalenka podjęła decyzję o wycofaniu się z Wimbledonu z powodu kontuzji barku.

Publikacja: 01.07.2024 14:26

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka

Foto: REUTERS/Isabel Infantes

Białorusinka miała nadzieję na powrót do odpowiedniej dyspozycji do ostatnich chwil. Przegrała jednak walkę z czasem i w poniedziałek, na kilka godzin przed planowanym wyjściem na kort, wycofała się z turnieju. W jej miejsce do turnieju weszła Erika Andriejewa. Jej rywalką miała być Amerykanka Emina Bektas. 

"Ze złamanym sercem muszę powiedzieć, że nie będę w stanie zagrać w tegorocznych Mistrzostwach. Próbowałem wszystkiego, aby się przygotować, ale niestety moje ramię nie współpracuje. Na dzisiejszym treningu dałem z siebie wszystko, ale mój zespół wyjaśnił mi, że gra tylko pogorszyłaby sprawę. Ten turniej wiele dla mnie znaczy i obiecuję, że w przyszłym roku będę silniejsza niż kiedykolwiek" - poinformowała Sabalenka.

W ostatnich tygodniach Aryna Sabalenka zmaga się z problemami zdrowotnymi. Pierwsze z nich pojawiły się w Rzymie przed turniejem WTA 1000. Wówczas zdołała dokończyć mecz z Eliną Switoliną i dotrzeć do finału, gdzie uległa Idze Świątek. Wówczas Sabalenka uskarżała się na przeziębienie. Podczas meczu z Eliną Switoloną odczuwała z kolei dotkliwy ból pleców, który mógł ją wykluczyć z dalszej rywalizacji.

Czytaj więcej

Aryna Sabalenka rezygnuje. Iga Świątek w jeszcze lepszej sytuacji

Kłopoty z zdrowiem Aryny Sabalenki

Sezon 2024 rozpoczął się dla Sabalenki pomyślnie. W styczniu wygrała Australian Open. Później wiodło jej się jednak już nieco gorzej. Ani w Indian Wells, ani w Miami, ani w Stuttgarcie nie dotarła do finału.

Podczas Roland Garros wydawało się, że Sabalenka jest na dobrej drodze do kolejnego starcia z Polką podczas finałowej rywalizacji. Tuż przed ćwierćfinałem z Mirrą Andriejewą zaczęły jej jednak dolegać problemy żołądkowe. 

Tenis
Paryż 2024. Prysły marzenia o medalu. Hubert Hurkacz wycofuje się z igrzysk
Tenis
131. finał Rafaela Nadala. Hiszpan szykuje olimpijską formę
Tenis
Hubert Hurkacz przeszedł zabieg. Czy zdąży na igrzyska?
Tenis
Rafael Nadal szykuje formę na igrzyska. Pokonał Borga
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Tenis
Jan Zieliński: Od zera do zwycięstwa w Wimbledonie