Hubert Hurkacz też pożegnał się z turniejem w Miami

Podobnie jak Iga Świątek najlepszy polski tenisista przegrał w Miami Open mecz 1/8 finału. Lepszy był Grigor Dimitrow, który zwyciężył 3:6, 6:3, 7:6 (7-3) i to on zagra w ćwierćfinale z Carlosem Alcarazem.

Publikacja: 27.03.2024 04:54

Hubert Hurkacz

Mecze z Bułgarem wciąż nie przynoszą sukcesu Hubertowi. Gdy Hurkacz przegrywał poprzednie cztery spotkania, przyczyny za każdym razem były nieco inne, ale mecze były zwykle długie i zacięte. We wtorkowy wieczór w Miami (czyli po północy w Polsce) też było co oglądać przez prawie trzy godziny, lecz rezultat znów był ten sam – piąte zwycięstwo Dimitrowa.

Hubert Hurkacz — Grigor Dimitrow: Zawiódł serwis Hurkacza

Tym razem decydował przede wszystkim nieco mniej wydajny serwis Huberta oraz pewność siebie i doświadczenie starszego o sześć lat rywala. Dimitrow wie, że połowa sukcesu w starciach z Polakiem zależy od returnu, do tego należy dołączyć zdecydowaną chęć ataku, nie zwlekać z przejmowaniem inicjatywy i wytrwale czekać na chwilę dekoncentracji lub zniechęcenie Hurkacza.

W pierwszym secie, taka chwila przydarzyła się jednak Grigorowi. Set, wbrew wynikowi był bardzo wyrównany, już pierwszy gem trwał wiele minut, rozegranie dziewięciu gemów zajęło tenisistom prawie godzinę. W drugim Bułgar jeszcze bardziej przyspieszył akcje i zebrał żniwo swej odwagi – wyrównał.

Hubert Hurkacz — Grigor Dimitrow: Tie-break tym razem nie dla Polaka

Decydujący set znów toczył się wedle przewidywalnego scenariusza, ale bez przełamań, i choć Dimitrow stwarzał nieco większe zagrożenie, to do stanu 6:6 trudno było wytypować lepszego. Tenisowe życie Polaka jest od dawna wypełnione tie-breakami, ten wtorkowy zaczął się od stanu 2-0 dla Bułgara. Grigor podał jednak rękę polskiemu rywalowi popełniwszy podwójny błąd serwisowy, na tablicy zaraz pojawił się remis 2-2. Hubi myślał, że zdobył trzeci punkt atakując wolejem, ale wtedy sędzia Jimmy Pinoargote przerwał grę mówiąc, że Polak dotknął siatki.

Hubert Hurkacz nie chciał wierzyć, rakietę i rękę miał dość daleko od taśmy, trzepnął więc w nerwach sprzętem w kort i zaczął dyskutować, ale powtórka pokazała prawdę: do siatki w długim doślizgu dosunęła się stopa tenisisty. Sędzia miał rację, Bułgar objął prowadzenie i już go nie oddał.

Polak wraca do Europy, ma zaplanowany początek sezonu na kortach ziemnych już od 1 kwietnia w Estoril (ATP 250). Dimitrow zagra w czwartkowym ćwierćfinale z Carlosem Alcarazem, który wygrał 6:3, 6:3 z Lorenzo Musettim.

W turnieju WTA 1000 pierwszą półfinalistką Miami Open została Wiktoria Azarenka. Białorusinka, która w tym turnieju startuje 15. raz, wygrała w trzech pełnych różnych emocji setach z Julią Putincewą i przypomniała starszym widzom, że jest trzykrotną mistrzynią (w latach 2009, 2001 i 2016). Jej rywalką będzie Jelena Rybakina (4), która w trzech setach wygrała z Marią Sakkari (8).

Na środę w Miami zaplanowano cztery singlowe ćwierćfinały, dwa męskie i pozostałe dwa kobiece. Wydarzenia na Hard Rock Stadium rozpoczną Caroline Garcia (23) i Danielle Collins, po nich zagrają Jannik Sinner (2) i Tomas Machac, następnie Jessica Pegula (5) i Jekaterina Aleksandrowa (14), wreszcie Daniił Miedwiediew (3) i Nicolas Jarry (22).

Turniej Miami Open presented by Itaú
> Miami/Hard Rock Stadium

WTA 1000 – 1/4 finału: W. Azarenka (27) – J. Putincewa (Kazachstan) 7:6 (7-4), 1:6, 6:3. Maria Sakkari (8) - Jelena Rybakina (4) 5:7, 7:6, 4:6
ATP Masters 1000 – 1/8 finału: C. Alcaraz (Hiszpania, 1) – L. Musetti (Włochy, 23) 6:3, 6:3; J. Sinner (Włochy, 2) – C. O’Connell (Australia) 6:4, 6:3; D. Miedwiediew (3) – D. Koepfer (Niemcy) 7:6 (7-5), 6:0; N. Jarry (Chile, 22) – C. Ruud (Norwegia, 7) 7:6 (7-3), 6:3; G. Dimitrow (Bułgaria, 11) – H. Hurkacz (Polska, 8) 3:6, 6:3, 7:6 (7-3); T. Machac (Czechy) – M. Arnaldi (Włochy) 6:3, 6:3.

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie