United Cup. Iga i Hubert przegrali w finale

Iga Świątek wygrała pierwszy mecz singlowy, Hubert Hurkacz miał dwie piłki meczowe w drugim, lecz to reprezentacja Niemiec wygrała w Sydney finałowy mecz United Cup z Polską 2:1. Decydował mikst

Publikacja: 07.01.2024 15:20

Początek był obiecujący: Iga Świątek grała z Andżeliką Kerber, wytrzymała krótki szturm rywalki, by od stanu 3:3 w pierwszym secie nie oddać już żadnego z kolejnych dziewięciu gemów. 6:3, 6:0. Optymizm w polskich szeregach trwał jeszcze dłużej, gdyż po doskonałym secie Hubert Hurkacz objął prowadzenie w drugim meczu singlowym z Alexandrem Zverevem. Po kolejnej godzinie było 7:6 (7-4), 6:6 i w tie breaku 6-4 dla Polaka, ale po wspanialej obronie dwóch piłek meczowych Niemiec wyrównał spotkanie, by zwyciężyć w trzecim secie 6:4.

To było starcie finału, często o powodzeniu akcji decydowały milimetry, mimo widocznego zmęczenia sobotnim półfinałem Zverev w decydujących chwilach odnajdywał znakomite sposoby na zniwelowanie serwisowej przewagi Huberta i nieco się słaniając, wyszarpał zwycięstwo.

Do miksta kapitanowie posłali obu podmęczonych singlistów, u ich boku stanęły Iga Świątek i dobra deblistka Laura Siegemund. Trochę było widać, że Hurkacz i Zverev mają w nogach wcześniejsze trzy sety, panie były bardzie aktywne, po wyrównanym meczu para polska przegrała po mistrzowskim tie-breaku. Iga, która w singlu skończyła turniej bez porażki, w końcu uroniła parę łez, ale martwić się o formę nie musi. Hubert też nie, choć tydzień na podciągnięcie dyspozycji zapewne się przyda.

Zyski szkoleniowe, rankingowe i finansowe z United Cup są dla pierwszych polskich rakiet niemałe. Za tydzień zaczyna się Australian Open 2024, emocje tylko wzrosną.

Sydney. United Cup – finał

Polska – Niemcy 1:2 (I. Świątek – A. Kerber 6:3, 6:0; H. Hurkacz – A. Zverev 7:6 (7-4), 6:7 (6-8), 4:6; I. Świątek/H. Hurkacz – L. Siegemund/A. Zverev 4:6, 7:5, 4-10).