Iga, Hubert i UB40 zagrają przed świętami w Abu Zabi

Grudzień to w tenisie miesiąc odpoczynku od turniejów WTA i ATP Tour, ale nie od zarabku w imprezach pokazowych. Iga Świątek i Hubert Hurkacz wybrali w tym celu Światową Ligę Tenisową w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Publikacja: 05.12.2023 22:33

Iga Świątek

Iga Świątek

Foto: PAP/EPA

Najlepsza tenisistka świata zagra w Światowej Lidze Tenisowej (World Tennius League – WTL) drugi rok z rzędu. Rok temu walczyła w Coca-Cola Arena w Dubaju w barwach drużyny The Kites, wygrała dla niej trzy mecze: z Aryną Sabalenką, Anastazją Pawliuczenkową i Caroline Garcią, dopiero w finale rozgrywek, 24 grudnia 2022 roku, uległa Jelenie Rybakinie z The Hawks. Teraz, na korcie położonym w Etihad Arena w Abu Zabi będzie reprezentować Toyam Sports Limited Hawks, czyli The Hawks. Będzie miała obok siebie Garcię oraz Caspera Ruuda i Huberta Hurkacza. 

Właścicielem TSL Hawks jest spółka Pacific Star Sports ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mohamedali Budhwani, dyrektor zarządzający TSL, po ogłoszeniu nowiny, że pozyskał do drużyny liderkę rankingu WTA oświadczył, że „mając tak wybitną grupę tenisową jest pewny, iż mecze z ich udziałem będą ekscytujące, do tego wszyscy są zdeterminowani, by zdobyć tegoroczny tytuł”. 

Czytaj więcej

Tomasz Wiktorowski: Życie nigdy z nas nie uszło

To wciąż bardziej zabawa, niż wielka rywalizacja, choć nagrody i premie w WTL są jednak odpowiednio wysokie, by skusić wiele sław. Wysokość startowego pozostaje tajemnicą, stawki są negocjowane indywidualnie.

W ekipie The Kites pojawią się Aryna Sabalenka, Paula Badosa, Grigor Dimitrow i Stefanos Tsitsipas. The Falcons reprezentować będą Jelena Rybakina, Leylah Fernandez, Frances Tiafoe i Taylor Fritz. The Eagles ma silnie rosyjski sznyt, gdyż to Mirra Andriejewa, Sofia Kenin, Daniił Miedwiediew i Andriej Rublow. 

Czytaj więcej

ATP Finals. Hubert Hurkacz nastraszył Novaka Djokovicia

Iga Świątek po zeszłorocznej inauguracji ligi wydaje się chętna do startów przez kolejne lata. Hubert Hurkacz jest tegorocznym debiutantem. Turniej odbędzie się od 21 do 24 grudnia. Jeśli zimowy tenis gwiazd nie zapełni do końca trybun, to jest też dodatkowa zachęta – koncerty gwiazd sceny. W tym roku największą jest zespół UB40. 

Tenis
Iga Świątek wróciła do kadry. Apetyt na reprezentację
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tenis
Hubert Hurkacz zatrzymany w Monte Carlo. Zmęczenie dało się we znaki
Tenis
Hubert Hurkacz gra z Casperem Ruudem. Mecz dwóch kumpli
Tenis
Zdenerwowany, ale zwycięski Hubert Hurkacz. Szósta wygrana z rzędu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tenis
ATP Monte Carlo. Hubert Hurkacz nierówny, ale idzie po ziemi za ciosem