Aktualizacja: 23.11.2024 11:20 Publikacja: 24.11.2023 20:24
Alex de Minaur i Emil Ruusuvuori
Foto: AFP
Bajkowa historia Finlandii, obecnie 14. drużyny świata, rozpoczęta od wygrania meczu kwalifikacyjnego z Argentyną, potem przejścia w fazie grupowej drużyn USA i Chorwacji, miała pierwszy wielki epizod finałowy podczas pokonania Kanady w ćwierćfinale w Maladze. Na więcej Finom mocy nie starczyło, choć w piątek bardzo się starali, Emil Ruusuvuori postanowił nawet grać przeciw Aleksowi de Minaurowi pomimo kontuzji.
Pierwszy krok do awansu zrobił jednak Alexiei Popyrin, nagły zmiennik kontuzjowanego Thanasiego Kokkinakisa, który wygrał z Otto Virtanenem 7:6 (7-5), 6:2. Australijczyk trochę nerwowo zaczął mecz, waga spotkania zrobiła swoje, a Fin długo zadania mu nie ułatwiał próbując mocno serwować i atakować na granicy ryzyka. Gdyby Virtanen wykorzystał liczne szanse wygrania pierwszego seta, zapewne mecz wyglądałby zupełnie inaczej, ale nie wykorzystał, do tego w tie-breaku popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, więc uspokojony Popyrin już łatwo doprowadził do zdobycia pierwszego punktu.
WTA nie nominowała Jasmine Paolini do tytułu tenisistki, która zrobiła w tym sezonie największy postęp, choć jej wzlot to najbardziej niezwykła historia roku.
Włoskie tenisistki po raz piąty w historii wygrały turniej BJK Cup Finals, rozgrywany dawniej pod nazwą Fed Cup. W finale w Maladze łatwo i szybko pokonały Słowaczki 2:0.
Rafael Nadal skupił na sobie całą uwagę podczas finałów Pucharu Davisa w Maladze, choć zagrał tylko w ćwierćfinale i na korcie już go więcej nie zobaczymy.
Finały Billie Jean King Cup w Maladze były turniejem, kiedy znów Iga Świątek dowiedziała się o sobie czegoś nowego. Reprezentacja Polski po raz pierwszy dotarła w nich do półfinału.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W męskim tenisie w tym sezonie nikt i nic nie było w stanie wybić z uderzenia Jannika Sinnera, nawet pozytywny wynik kontroli dopingowej.
Rosyjski przywódca w ciągu niemal ćwierć wieku swoich rządów skupiał się nie na wysokości zarobków swoich rodaków, lecz na tworzeniu rakiet. Jakie pociski dzisiaj posiada Kreml?
Donald Trump chce, aby niemieccy producenci samochodów otworzyli więcej fabryk w USA. Sprawdzamy ile zakładów ma w Stanach Zjednozcnych BMW, Mercedesa i Volkswagena.
Resort kultury dopiero planuje przeznaczyć pieniądze na odnowę zabytków, które we wrześniu zalała woda na południu Polski.
Aleksander Łukaszenka podpisał dekret przyznający azyl polityczny na Białorusi Tomaszowi Szmydtowi, byłemu sędziemu, który w maju 2024 r. uciekł z Polski. Polska prokuratura ściga Szmydta za szpiegostwo.
Kampania wyborcza w wyborach prezydenckich zacznie się 8 stycznia 2005 roku - ogłosił marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Hipersoniczny pocisk Władimira Putina przekazał Zachodowi prostą wiadomość: odejdźcie z Ukrainy, a jeśli tego nie zrobicie, poniesiecie konsekwencje – ostrzega Siergiej Markow, były doradca Kremla.
Prawybory w KO, rywalizacja Sikorskiego z Trzaskowskim, sytuacja w PiS oraz w koalicji rządzącej – to kluczowe tematy najnowszego odcinka podcastu „Pałac Prezydencki”. Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko jak co tydzień komentowali najważniejsze wydarzenia polityczne.
„Wenezuelską telenowelą” nazwał marszałek Sejmy Szymon Hołownia wybór kandydata na prezydenta przez PiS.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas